Bude‚ nebude ?

   Bude, nebude v roce 2020 ?

Hvězdy se pohybují po obloze a my v nich můžeme číst jaké dispozice nám přinášejí.

Jak s nimi naložíme je už, ale jen na nás.

 

^ Beran 

                                 Lidé narození ve znamení Berana jejichž patronem je Mars podle antické mytologie bojovný bůh, který se nezalekl žádné překážky a jehož průbojnost ho vždy dovedl k cíli, dostali do vínku odvahu a bojovnost. Ti, začátkem roku mohou pocítit silný impuls pustit se do nových aktivit, který však může být nepříjemně ovlivněn řešením materiálních záležitostí. Tady je třeba mít na paměti, že se nemusí řešit vždy vše hned, je lépe vyčkat a neunáhlit se, zvláště v druhé polovině roku může tlak na řešení věcí vzrůst a s tím i radikálnost řešení, takže řešit s rozmyslem a být si vědomi toho, že někdy méně znamená více.

Práce a peníze: Můžete se cítit jako mezi dvěma mlýnskými kameny, hodně práce málo peněz. A vy přitom chcete úplně něco jiného. Ti, narození začátkem znamení (20.-30.3.), když vydrží mohou jen získat, za to ti, narozeni koncem znamení (9.-19.4.) se můžou radikální změnou posunout dál, ale něco za něco.

Zdraví: Zvýšenou fyzickou zátěž kompenzujte relaxací, dopřejte si masáže či lázně. Nebojte se, nic vám neuteče a posílíte nejen tělo, ale i mysl.

Láska a sex: Můžete mít pocit, že pro samé existenční starosti nemáte na nic jiného čas, ale to by byla chyba, čas si rozhodně najděte a uvidíte, že sdílené starosti jsou poloviční starosti a z počáteční letmé známosti může vzniknout trvalý vztah.

 

_   Býk 

                     Lidé narození ve znamení Býka jejichž patronkou je Venuše podle antické mytologie bohyně lásky a krásy, která se ráda obklopovala krásnými věcmi a uměla si jich užívat, dostali do vínku vztah k umění a harmonii. Ti, se budou moci radovat z výdobytků své práce a zajistit se do budoucna. Můžou se obohatit nejen materiálně, ale i duševně, rozšířit a upevnit žebříček hodnot. Těm, narozeným začátkem znamení (19.-29.4.) může nečekaná událost změnit významně život, nelekněte se jí a využijte ji.

Práce a peníze: Nebojte se investovat, štěstěna by vám měla přát, ale myslete při tom „na zadní vrátka“, zvláště ti, narození koncem znamení (10.-20.5.).

Zdraví: Pozor na přejídání a jiné požitkářské aktivity. Dopřejte si, ale nepřehánějte to. Dejte přednost kvalitě před kvantitou.

 Láska a sex: Může vás někdo okouzlit, dopřejte si milostný románek, ale vztah na něm nestavte. Životního partnera, vy, kteří ho ještě nemáte, můžete najít tam, kde byste ho nehledali, jen ho nepřehlédněte.

 

`  Blíženci 

                    Lidé narození ve znamení Blíženců, jejichž patronem je Merkur podle antické mytologie posel bohů, který musel být vždy u všeho, a to co se dozvěděl předat dál, dostali do vínku zvídavost a hbitost. Těm se může dařit posílit vztahy, a to nejen partnerské, ale i pracovní. Budou mít příležitost se prosadit a zviditelnit. Zvláště od dubna do srpna se jim bude dařit v navazování nových kontaktu a poznávání zajímavých lidí a odvětví.

Práce a peníze: Můžete zaujmout vedoucí postavení, jen při sdělování svých záměrů dejte pozor na srozumitelnost, zvláště Ti narozeni v polovině znamení (1.-10.6), ne každý vám bude rozumět, snažte se být struční a přesní, vysvětlováním můžete posluchače zmást. Stejně tak při nakládání s penězi, držte se faktů.

Zdraví: Otužujte se a posilujte imunitní systém. Myslete na pravidelný stravovací i pitný režim.

 Láska a sex: Nespleťte si obdiv s láskou, dejte si pozor na lichotky a projevy pozornosti, mohli byste být vtaženi do vztahu, který mít nechcete. Těm narozeným začátkem měsíce (20.-30.5) může přijít do cesty osudový vztah a věřte, ať je to on nebo ona, bude-li pro vás, nepřehlédnete je.

 

a    Rak 

                  Lidé narození ve znamení Raka jejichž patronkou je Luna podle antické mytologie strážkyně rodinného krbu, která bránila manželství a rodinu ze všech sil, dostali do vínku schopnost přizpůsobit se potřebám rodiny. Těm, se můžou do popředí zájmu dostat majetkové záležitosti v rodině. Zvláště v druhé polovině roku může tlak k řešení zesílit, neunáhlete se a raději vyčkejte. Zároveň se jim může naskytnout možnost zapojit se do nějaké charitativní akce a tím zčásti odvést pozornost od hmotných věcí.

Práce a peníze: Materiální jistoty jsou pro vás důležité a klid v rodině také. Ti narozeni začátkem znamení (20.-30.6.) můžou mít potřebu vše co mají investovat a nechat růst a ti, narození koncem znamení (12.-22.7) naopak vše co mají uložit a uschovat. Říká se, že peníze jsou od toho, aby se točily, ale pozor, lehce se rozkutálejí a těžko dávají dohromady. Nepodlehněte citům a tlaku okolí, vše důkladně zvažte. Najděte kompromis.

Zdraví: Nepřipouštějte si zbytečné starosti a snažte se předcházet stresovým situacím. Jděte si zaplavat či na meditační cvičení, dopřejte si odpočinkovou dovolenou a udělejte si čas na sebe.  Posilujte ducha a tím posílíte i tělo.

Láska a sex: Nestyďte se být romantiky. Zvláště vám narozeným uprostřed znamení (1.-12.7) jen tak nějaká či nějaký neodolá, udělejte večeři pro dva a z platonické lásky může být láska skutečná jen pozor, ať se v ní neutopíte, myslete na záchranný pás.

 

b   Lev 

                   Lidé narození ve znamení Lva jejichž patronem je samotné Slunce, které podle antické mytologie svou životadárností vše prostupuje a hrdě nese svůj úděl, dostali do vínku rozhodnost a velkorysost. Ti budou mít možnost poznat a zažít něco nového pro ně do té doby neznámého zvláště v druhé polovině roku jejich aktivita zesílí a přispěje k posílení jejich osobnosti.

Práce a peníze: Probudí-li se ve vás hráčská vášeň, zbytečně neriskujte, ti narození začátkem znamení (22.-31.7) pozor na nečekané výzvy, případně vyhrané peníze nemusí skončit u vás. A vy ostatní, štěstěna vám nemusí přát a vydělat zpátky prohrané peníze chvíli potrvá.

Zdraví: Při svých poznávacích výpravách věnujte zvýšenou pozornost hygienickým opatřením a vypravíte-li se do zahraničí nepodceňte potřebná očkování.

Láska a sex: Muži, dejte si pozor na ženy „profesionálky“, mohou vám pěkně provětrat peněženku a vězte, že na to dlouho nezapomenete. Ženy, vy zas na opak můžete zažít s neznámým mužem vzrušující dobrodružství, jste-li ovšem zadané raději se tomu vyhněte, neznámí by si to nemusel nenechá pro sebe a rád by se pochlubil.

 

c  Panna 

                     Lidé narození ve znamení Panny jejichž patronem je Merkura podle antické mytologie posel bohů, který nejen že byl vždy u všeho, ale uměl si se vším poradit, dostali do vínku důvtip a přemýšlivost. Ti, se mohou zviditelnit, úspěšně docílit vytčeného cíle, sklidit „úrodu“ ze svého počínání a rozběhnout nový projekt či záměr. Zvláště začátek roku bude pro ně dost dynamický, ale štěstěna jim bude přát, a tak není důvod k obavám. Měli by si však dát pozor na podvodníky, kteří by chtěli z jejich úspěchu profitovat.

Práce a peníze: Za odvedenou práci dostanete zaslouženou odměnu a jak s ní naložíte je jen na vás. Ti narození začátkem znamení (22.-31.8.) ji můžou investovat ať jim hodnota roste, určitě poznáte jak a ti narození koncem znamení (11-22.9) ji uložit a tím ji uchovat, aby hodnota neklesla.

Zdraví: Máte pocit, že všechno zvládáte a máte plno sil? Šetřete jimi! Relaxujte, dopřejte si dovolenou či lázně. Nepodceňujte potřebu spánku a odpočinku vůbec.

Láska a sex: Pro samou práci nezapomínejte na své nejbližší. Nezanedbávejte partnera, dostatečně se mu věnujte, ať se vám nestane, že přijdete domů a on tam nebude. Vy, co partnera nemáte, zatím ho nehledejte a jestli přijde buďte opatrní, aby se z něj nevyklubal „zlatokop“.

 

d   Váhy  

                         Lidé narození ve znamení Vah jejichž patronkou je Venuše podle antické mytologie bohyně lásky a krásy, která nejenže se obklopovala krásnými věcmi, ale uměla jich i dosáhnou, a to jakýmikoliv prostředky, dostali do vínku schopnost diplomacie a taktu. Ti by se měli spolehnout na vlastní rozum, nenechat si cokoliv namluvit a nepodlehnout lákavým výzvám a nabídkám.

Práce a peníze: Hlídejte si sami své finance, nepodlehněte lákadlům rádoby finančních poradců, nenechte je s nimi disponovat. mohlo by se stát, že už byste své peníze už neviděli.

Zdraví: Pozor při sportovních aktivitách, ale i na společenských akcích, všeho s moc škodí a nic se nemá přehánět, takže s mírou.

Láska a sex: Můžete potkat spřízněnou duši a vztah na celý život, jen dávejte pozor hlavně začátkem roku ať vám neproklouzne.

 

e  Štír 

                         Lidé narození ve znamení Štíra jejichž patronem je Pluton podle antické mytologie bůh, který pronikal k podstatě věcí a střežil mnohá tajemství, dostali do vínku odhodlanost a hloubavost. Ti mohou cítit silnou potřebu udělat něco, co přinese užitek druhým a bude mít trvalou hodnotu. Mohou se zapojit do nějakého charitativního projektu nebo ho sami iniciovat, zvláště pro ty narozené začátkem znamení (22.—31.10) to může být výzva roku.

Práce a peníze: Nečekaná událost začátkem roku vás může profesně posunout dál a ze zájmové činnosti se stát hlavní zdroj příjmů.

Zdraví: Pobyt na čerstvém vzduchu, dlouhé procházky, či výlet do hor, vám přinese nejen odreagování od každodenní zátěže, ale plno inspirace a osvěžení mysli.

Láska a sex: Můžete nečekaně potkat někoho, kdo vás osloví natolik, že vám změní dosavadní milostný život. Vy nezadaní se tomu nebraňte a zkuste to, třeba to bude ten pravý a vy zadaní se inspirujte a zpestřete si manželský život.

 

f   Střelec 

                        Lidé narození ve znamení Střelce jejichž patronem je Jupiter podle antické mytologie bůh, který dbal na to, aby vše se rozvíjelo a bylo vždy všeho dostatek, dostali do vínku dobrodružnost a odvahu. Ti se budou moci pustit do nových projektu, za novými poznatky a objevovat zatím nepoznané. Zvláště v druhé polovině roku jejich aktivita a potřeba uskutečnit předsevzaté zesílí.

Práce a peníze: Jste-li zaměstnaní můžete se setkat u vašeho šéfa s nepochopením pro vaše aktivity. Netlačte, jak se říká „na pilu“ a své nadšení soustřeďte jiným směrem, Jste-li zaměstnavatel inspirujte se svými zaměstnanci a uvidíte, že se vám to vyplatí.

Zdraví: Jděte si zasportovat, ať již je to hřiště či posilovna, udržujte tělo v kondici. Vždyť ne nadarmo se říká: „Ve zdravém těle zdraví duch“.

Láska a sex: Nezištná podpora rodiny je krásná věc, ale nemusí trvat věčně. Nemusíte se hned vzdávat svých aktivit a podlehnout jejímu tlaku, zvláště ti narození v polovině znamení (1.-10.12) mohou pociťovat výčitky. Stačí se s partnerem domluvit, případně ho přibrat do svých aktivit, možná budete sami překvapení. Vy, co partnera nemáte, tak při svých aktivitách můžete na něj narazit. Jen ho neporazte.

 

g  Kozoroh 

Lidé narození ve znamení Kozoroha jejichž patronem je Saturn podle antické mytologie stržce času a řádu, který dbal na to, aby vše bylo, jak má být a když nebylo, tak se postaral, aby bylo, dostali do vínku cílevědomost a uvážlivost. Ti můžou úspěšně pokračovat ve své dosavadní činnosti a začátkem roku ji obohatit o nové podněty, mělo by se jim dařit rozvíjet a upevňovat vše co dělají. Jen by si měli dát pozor v druhé polovině roku na provokace, které by je mohli „vykolejit“ z daného směru. Neměňte ho.

Práce a peníze: Ti narozeni začátkem znamení (21.-31.12) mohou dostat zajímavou pracovní nabídku. Využijte ji, nemusí se již opakovat. Ti narozeni koncem znamení (10.-20.1) budou mít možnost upevnit své pracovní pozice, neměňte je, mohli byste pak litovat.

Zdraví: Dávejte pozor na to, co jíte, je příjemné dopřát si dobrou večeři se sklenkou vína či pivka, nebraňte se tomu, ale nezapomínejte na pestrost celodenní stravy. Přes den hladovět a večer sníst na co přijdete, vám nemusí prospět. Potraviny jsou palivo, na které vaše tělo jede.

 Láska a sex: Říká se, že: „láska kvete v každém věku“. Nesnažte se jí svázat řádem a pravidly, nechte ji takovou, jaká je a ona si k vám cestu najde. Nebojte se a otevřete svou náruč.

 

h  Vodnář 

                   Lidé narození ve znamení Vodnáře jejichž patronem je Uran podle antické mytologie praotec bohů, který byl za každé situace objektivní a bez předsudků, dostali do vínku originalitu a vizionářství. Ti můžou přijít s geniálními nápady, budou je chtít sdělit ostatním, ale málo kdo je uslyší. Asi ještě není ten správný čas, ale on přijde. Začátkem roku mohou upoutat na sebe pozornost a byla by chyba toho nevyužít.

Práce a peníze: Vaše novátorství a snaha věci posunout v před se nemusí setkat s pochopením a můžete narazit na zkostnatělé staré struktury, Nevzdávejte to, neboť v druhé polovině roku se vám může podařit přece jen něco prosadit.

Zdraví: Nepřetěžujte se a dopřejte si odpočinek, prostě jen tak „vypněte“ a nechte vše plynou svým tempem. Mějte na paměti známé přísloví „Netlač řeku, teče sama“ a se svými silami hospodárně nakládejte,

 Láska a sex: Nedejte na první dojem. Vaše představy o ideálním partnerovi se mohou rychle rozplynout a šrámy na srdci se těžko hojí. Zbavte se iluzí a dejte šanci tomu, kdo je poblíž a jen ho nevidíte. Vy zadaní odhoďte „růžové brýle“ a přijměte vašeho partnera takového jaký je, budete mile překvapeni.

 

i   Ryby 

                       Lidé narození ve znamení Ryb jejichž patronem je Neptun podle antické mytologie bůh vod a moří, který uměl nejen tlumit, ale i rozpoutat bouři emocí, dostali do vínku nezištnost a pochopení pro druhé. Ti budou mít příležitost se více věnovat rodině a rodinným záležitostem, může se jim dostat podpora odkud by ji nečekaly, nebraňte se tomu a využijte ji. Jen pozor na „radili“, řiďte se podle sebe a svého uvážení.

Práce a peníze: Starost o rodinu je důležitá, ale nezapomeňte, že se něčím živit musíte a rodinu materiálně zajistit, snažte se obojí skloubit, věřte, půjde to a líp, než byste čekali. Ti narození začátkem znamení (19.-28.2) můžou peníze zúročit, ti narození koncem znamení (10.-20.3) je raději proměnit v trvalou hodnotu.

Zdraví: Nepodceňujte sebemenší příznaky nemocí, ze zdánlivé maličkosti, když ji zanedbáte se může vyvinout chronické onemocnění a vy potřebujete přeci být zdraví a silní.

Láska a sex: Myslíte si, že pro samou práci a starost o rodinu na lásku nemáte čas? Vždyť už naše babičky říkaly že: „láska je kořením života“. Udělejte si čas na trochu romantiky a uvidíte. Vy zadaní si užijte sami sebe a odpuste si drobné křivdy. A vy nezadaní nebojte se pustit někoho do svého srdce, určitě někde čeká, jen se bojí projevit a uvidíte, že ve dvou se to lépe táhne.

 

Vypracovala:  Nataša Králová - listopad 2019

 

Bude, nebude v roce 2019 ?

Hvězdy se pohybují po obloze a my v nich můžeme číst jaké dispozice nám přinášejí.

Jak s nimi naložíme je už, ale jen na nás.

 

Beran 

                         Lidé narození ve znamení Berana, jejichž ochráncem je Mars, který podle antické mytologie byl udatný bojovník, kterého nezastavila žádná překážka, a k problémům se stavěl vždy čelem, ti budou mít příležitost si uspořádat vztahy v rodině a zaujmou v rodinných záležitostech nové postoje, ti narození koncem znamení Berana (v druhé třetině dubna) budou nuceni být ve svých řešeních radikálnější. Studující zaznamenají výrazné zlepšení hlavně v ústním projevu, ale pozor na studentské lásky, které umějí pěkně zamotat hlavu.

Práce a peníze:  V pracovních záležitostech to bude chtít více trpělivosti, práce nemusí jít tak rychle od ruky jak jste zvyklí, ale díku tomu můžete objevit skryté ať už nedostatky nebo naopak nové možnosti.  S novými nápady mohou přijít i peníze, nebojte si o ně říct.

Zdraví:  Nepodceňujte sebemenší příznaky onemocnění, je někdy lepší si pár dní poležet, než něco zanedbat a pak se měsíce léčit.

Láska a sex:  Štěstěna vám bude přát a můžete prožít nejeden milostný románek, ale pozor „štěstí v lásce - neštěstí ve hře“. Ti zadaní by mohli být při nevěře odhaleni, proto svou aktivitu směrujte do současného vztahu a uvidíte, že budete překvapeni.

 

Býk 

                      Lidé narození ve znamení Býka, jejichž ochránkyní je Venuše, která podle antické mytologie byla bohyní lásky, šířila kolem sebe pohodu a krásno, ale když si něco usmyslila, šla za tím a použila všechny prostředky, ti mohou upevnit a posílit své materiální a rodinné zajištění. Ti co nemají vlastní rodinu, by si ji mohli založit, ti co ji mají ji rozšířit a ti co nic z toho nechtějí, si prostě udělat radost a vyrazit na super dovolenou. Těm narozeným začátkem Býka (v třetí třetině dubna) se koncem roku mohou „otřást“ současné jistoty, což může přinést „svěží vítr do stojatých vod“.

Práce a peníze:   Upevníte svou pozici, můžete i povýšit. Jste-li v práci, která vám nevyhovuje, ujasníte si priority.  Nebojte se investovat do budoucnosti, je však třeba si dávat pozor na lákadla rychlého zbohatnutí a sliby rozličných prodejců, nenechte si nic namluvit.

Zdraví:   Věnujte zvýšenou pozornost hygienickým opatřením, bacily a viry vám můžou zbytečně zkomplikovat život.

Láska a sex:  Nové známosti mohou být pro vás osudové. Vášnivé vzplanutí vás může hluboko zasáhnout. Ti nezadaní, nebraňte se, a ti zadaní zvažte, jestli pro novou lásku chcete opustit své jistoty.

 

Blíženci 

                   Lidé narození ve znamení Blíženců, jejichž ochráncem je Merkur, který podle antické mytologie byl poslem bohů, předával jejich vzkazy a byl u všeho, kde se něco dělo, ti se budou více než jindy zajímat o dění ve společnosti, může se jich to více niterně dotýkat a být více konfrontováni s děním v zahraničí. Názorové střety s okolím jim mohou narušovat osobní vztahy. Bude pro ně důležité zůstat „nohama na zemi“ a nenechat se unést emocemi. Zvláště ti narození v druhé a třetí třetině znamení Blíženců (v červnu) mohou být radikálnější.

Práce a peníze:  Pracovní záležitosti ustoupí do pozadí vašich zájmů, proto nezapomínejte, že „bez práce nejsou koláče“, věnujte jí více pozornosti a času.

Zdraví:  Chmurné, melancholické stavy zahánějte aktivním pobytem v přírodě. Sportujte. Již staří Řekové hlásali: „ve zdravém těle, zdravý duch“.

Láska a sex:  Nehledejte lásku, kde není. Máte ji vedle sebe, tak si ji hýčkejte a nezanedbávejte. Láska je jako květina, musí se o ni pečovat.

 

 Rak 

                     Lidé narození ve znamení Raka, jejichž ochráncem je Luna, která podle antické mytologie byla patronkou rodiny a strážkyně rodinného krbu, bránila rodinu ze všech sil, ti, více než kdy jindy si uvědomí, co pro ně rodina znamená, a že je někdy potřeba upřednostnit rodinu před kariérou, zároveň budou mít příležitost si „vyladit“ partnerské vztahy případně vztahy s širší rodinou. Ti narození koncem znamení Raka (v druhé třetině července) mohou být překvapeni nečekanou událostí, která jim bude ku prospěchu, tak se nelekejte.

Práce a peníze:  Budete mít možnost skloubit potřeby rodiny s prací a může se stát, že do svých pracovních aktivit začleníte členy rodiny.

Zdraví:  Trochu uberte ze sportovních aktivit, nepřetěžujte se, spíše relaxujte a hýčkejte se.

Láska a sex:  Romantika i vášeň. Ti nezadaní mohou potkat svou životní lásku v práci, tak ji nepřehlédněte a ti zadaní udělejte si čas na „druhé líbánky“, uvidíte, že nebudete litovat. A vy dříve narození vězte, že „láska kvete v každém věku“, tak nebuďte překvapeni.

 

Lev 

                       Lidé narození ve znamení Lva, jejichž ochráncem je samo Slunce, které podle antické mytologie je životadárné, je vždy tam, kde je potřeba rozhodných činů a hrdě nese následky případných nezdarů, ti mohou být osloveni a aktivně se zapojit do společenského života, jen pozor na „náboráře“, kteří mohou poté využít jejich schopností ve svůj prospěch. Bude se jim dařit vyjádřit a prosadit své názory, ti narození koncem znamení Blíženců (druhá třetina srpna) mohou přinést reformátorské myšlenky.

Práce a peníze:  Můžete být „vtaženi“ do kolektivní činnosti, jste-li na vedoucí pozici, budete mít možnost více poznat své podřízené a jste-li součástí nějakého kolektivu, budete mít možnost se více s kolektivem sžít, ale pozor může dojít k počátečnímu nedorozumění, tak se nenechte odradit.

Zdraví:  Věnujte více pozornosti imunitnímu systému, i obyčejná rýma může člověku pěkně znepříjemnit život.

Láska a sex:  Užijte si, ale raději se vyhněte navazování vážných vztahů, lehce by se mohlo stát, že nový partner má „postranní“ úmysly a pouze vás chce využít. Ti zadaní věnujte více pozornosti svým partnerům, nezanedbávejte je, mohli byste o ně přijít.

 

Panna 

                           Lidé narození ve znamení Panny, jejichž ochráncem je Merkur, který podle antické mytologie byl poslem bohů, a nejen, že předával jejich vzkazy, ale zároveň je i plnit, byl důvtipný a vynalézaví, ti svou starostlivost o druhé budou směrovat vice než kdy jindy do potřeb rodiny a rodinných příslušníků, budou si moci plně uvědomit to známé přísloví „košile bližší než kabát“ a i když charita a práce pro druhé je krásná věc, nemělo by to být na úkor těch nejbližších. Pro ty, narozené koncem znamení Panny (druhá třetina září), může mít toto uvědomění si zásadní změnu v přístupu k životu.

Práce a peníze: Může se vám stát, že se vám smysl vaší práce tak nějak „zamlží“, že budete mít pocit, že ztrácí smysl, soustřeďte své úsilí směrem k rodině k těm vám nejbližším a uvidíte, že smysl opět najdete.

Zdraví:   Pro samou péči o druhé nezapomínejte na sebe, musíte být zdraví, abyste se mohli starat o druhé. Nepodceňujte sebemenší příznaky a raději se poraďte s lékaři.

Láska a sex:  Nemusíte se jen starat, dovolte si něco užít, a potkáte-li lásku, nebraňte se. Pro ty nezadané to může být osudový vztah a pro ty zadané podnět k řešení současného vztahu, což může vyvrcholit koncem roku.

 

Váhy  

                        Lidé narození ve znamení Vah, jejichž ochránkyní je Venuše, která podle antické mytologie byla bohyní lásky, která i když si vzala, co chtěla, byla velmi vstřícná, ti se mohou plně věnovat rozvoji své osobnosti a prostředí, kde žijí. Možná vice než kdy jindy je budou zatěžovat rodinné záležitosti, ale podaří se jim najít „zlatou střední cestu“. Ti narození koncem znamení Vah (druhá třetina října) by si měli dát pozor a při rozhodování si dopřát více času, aby se nenechali strhnout okolnostmi a vyvarovali se tak nevratných změn.

Práce a peníze:  Pozor na unáhlené větší investice, nemusely by se vyplatit, zároveň si dejte pozor na „lákadla“ snadného zisku a řeknete si: „lepší vrabec v hrsti než holub na střeše“.

Zdraví:  Nezapomínejte na pohyb a sportovní aktivity si zařaďte do denního rozvrhu, stačí se na chvilku projít, ale pravidelně za každého počasí, uvidíte, že se budete cítit lépe jak po těle, tak na duchu.

Láska a sex:   Nepotlačujte v sobě potřebu lásky a umožněte jí, aby přišla k vám. Váš partner ať již je známý či neznámý, čeká na váš podnět na vaše pozvání, nenechte ho čekat.

 

Štír 

                          Lidé narození ve znamení Štíra, jejichž ochránce je Pluton, který podle antické mytologie byl vládcem podsvětí, vládl skrytým tajuplným silám a na povrch země vynášel poklady pod zemí ukryté, ti, i když jsou připraveni zvládnout každou překážku, se mohou plně věnovat svým běžným aktivitám, pro své okolí mohou být více než kdy jindy tajuplnějšími a zároveň přitažlivějšími. Ti narození uprostřed znamení Štíra (začátkem listopadu) můžou být nuceni koncem roku vyjádřit své city a je třeba, aby si dali pozor, okolí jim nemusí rozumět, co přesně budou chtít říct.

Práce a peníze:  Práce vám půjde snadno od ruky, i když výsledek vašeho úsilí může být pro okolí překvapující, aniž byste to sami chtěli. I když se vám může zdát, že vám štěstěna ve hře přeje, nepokoušejte ji, vězte, že „ první vyhrání z kapsy vyhání“.

Zdraví:  Nezapomínejte na odpočinek, i když jste spíše „noční ptáci“, nemusíte vždy spánkový deficit dohnat a únava vás může zastihnout v nevhodný okamžik a snížit vaši výkonost.

Láska a sex:  Budete to vy, kdo bude okouzlující, charizmatičtí, přitažlivý a může si vybírat. Ti nezadaní mohou prožít nejednu vášnivou chvilku a nejedno oko nezůstane suché po vašem odmítnutí, ti zadaní už vědí své.

 

Střelec 

                         Lidé narození ve znamení Střelce, jejichž ochránce je Jupiter, který podle antické mytologie byl nejvyšším vládcem, pod jeho vládou se vše rozvíjelo a on sám si nic neodepřel, těm se bude dařit ve všem, do čeho se pustí, jen je třeba, aby se drželi od začátku vytčeného cíle.  Může se jim stát, že začnou o svém záměru pochybovat, upravovat ho a tím si vše sami „zamotají“. Budou mít potřebu víc než jindy jednat rychle. Ti narození koncem znamení Střelce (druhá třetina prosince) se můžou sami „předběhnout“, tak raději přibrzděte, abyste se pak nedivili, jaký události nabraly směr.

Práce a peníze:  Nebojte se pustit do nových projektů, je dobré vše si důkladně promyslet, ujasnit si rizika a dát si na ně pozor, nenechte se odradit pochybovači a vězte, že „odvážnému štěstí přeje.

Zdraví:   Nepřepínejte se a obnovujte síly aktivním odpočinkem, jděte si zaběhat nebo si dopřejte relaxační masáž.

Láska a sex:  I když máte pocit, že máte ve vztazích jasno a jejich případné řešení vás jen zdržuje, buďte opatrní, právě vztahy vám můžou zkomplikovat život. Nenechte se vyprovokovat a svému partnerovi věnujte chvilku a pozorně naslouchejte co vám „mezi řádky“ sděluje.

 

Kozoroh 

                         Lidé narození ve znamení Kozoroha, jejichž ochránce je Saturn, který podle antické mytologie vládne času a jako správný učitel staví do cesty překážky a jimi své žáky zoceluje, ti budou mít příležitost se vrátit ke svým kořenům a řešit své rodinné zázemí, zavzpomínat na rodinné tradice a poučit se z chyb svých předků. Je třeba těmto věcem věnovat potřebný čas, abyste mohli jít dál, pro ty, narozené koncem znamení Kozoroha (druhá třetina ledna) může toto poznání přinést pochopení a zásadní změnu v postoji k minulosti.

Práce a peníze:  Víc než kdy jindy si uvědomíte důležitost vaší práce a práce svých rodičů, uvědomíte si její význam pro vaši rodinu a možná budete v rodinné tradici pokračovat.

Zdraví:  Nepodceňujte dědičnost, a jestli nevíte, zjistěte si rodinou anamnézu a zkuste udělat opatření jak předejít či zmírnit její dopad.

Láska a sex:  I když vaše nitro může být zranitelnější než jindy, nebojte se, můžete potkat osudovou lásku, i když to na první pohled nemusí tak vypadat, neodhánějte ji a dejte jí šanci.

 

Vodnář 

                         Lidé narození ve znamení Vodnáře, jejichž ochránce je Uran, který podle antické mytologie byl praotcem všech bohů, díval se dopředu, udával směr a když se mu něco nelíbilo, uměl dupnout a vše se otřáslo, ti budou mít příležitost rozvíjet svou kreativnost a věnovat se svým zájmům, ale měli by být ostražití, důvěra by se jim nemusela vyplatit. Víc než kdy jindy by měli mít na paměti „důvěřuj, ale prověřuj“, zvláště ti narození uprostřed znamení Vodnáře (první třetina února) by měli vice spoléhat na svou intuici a nepodlehnout emocím.

Práce a peníze:  Možná se vám podaří spojit práci s „koníčkem“ a plně se v práci realizovat. Opět platí: dávejte si pozor na podvodné nabídky těch, kteří chtějí využít vašich schopností ve svůj prospěch.

Zdraví:  Neupínejte se ve své činnosti na jeden bod, případné zklamání může silně otřást s vaší psychikou.

Láska a sex:  Upevňujte současné vztahy, ti zadaní zapojte svého partnera do svých aktivit, ti nezadaní, i když si budete myslet, že potkáváte životní lásku, se do žádného vztahu raději nepouštějte, vězte, že „není všechno zlato, co se třpytí“ a dejte tomu čas.

 

Ryby 

                   Lidé narození ve znamení Ryb, jejichž ochránce je Neptun, který podle antické mytologie vládne všem vodám a mořím, mlží a rozpouští, ale zároveň chápe a tlumí bolest, ty jen tak něco „nevyvede z míry“, budou mít možnost nalézt smysl ve své práci a každodenním počínání, budou mít příležitost vyjádřit své emoce a projevit své city, ti narození koncem znamení Ryb (v druhé třetině března) mohou být více ve svém projevu důrazní, a tak by si měli dát pozor ať „nepřestřelí“, okolí je nemusí vždy správně pochopit.

Práce a peníze:  Smysluplná práce vám může přinést nejen vnitřní uspokojení, ale i materiální odměnu, nepohrdejte jí, bude se hodit.

Zdraví:  Zvýšená pozornost se vyplatí, mohou se projevit nepatrné příznaky upozorňující, na co si máte dávat pozor a čemu věnovat prevenci.

Láska a sex:  Láska může mít více podob a může být ukryta hluboko pod povrchem.  Dejte jí možnost se projevit a vyjít z úkrytu, nespěchejte, získáte tak partnera, na kterého se můžete spolehnout.  Ti nezadaní ji mohou potkat tam, kde ji budou nejméně čekat, ti zadaní budou překvapeni, koho mají doma.

 

Vypracovala:  Nataša Králová - prosinec 2018

 

 

 

 

 

  www.astrologienalopate.cz  2012 - 2020