Co se děje na obloze ?

 

Co se děje na obloze ?

Trochu pohádkový, trochu vážný pohled na aktuální dění na obloze,

planety naší Sluneční soustavy nesou jména římských bohů, a nebyly vybrány nahodile,

zkusme, tak lépe porozumět řeči hvězd .......... 

 

Úplněk ve znamení Vah

 8.4.2020 v 4:35 hod

                       Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné/ Artemis) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky územím, kde vládne Venuše (podle řecké mytologie bohyně lásky a krásy Afrodita). Je to krajina plná harmonie a klidu, vše plyne svým tempem, nikdo na nic a na nikoho nespěchá a přitom každému jde dílo od ruky, jsou tu nádherně upravené zahrady a parky s vodotrysky, prostorné domy a paláce plné oken. Ze všech koutů zní tichá hudba a vzduch je prosáklý mírnou vůní…… Luna je zde zvaným hostem a tak si pobyt užívá. Z protilehlé strany oblohy (znamení Berana) ji pozoruje její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Slunce Hélios /Apollón) má bojovnou náladu, zalévá ji svým světlem a pobízí ji k tanci. Luna začne zlehka tančit, nechce tančit jak „druhý píská“, chce si však užít bratrovi pozornosti, tak volí „zlatou střední cestu“ a tančí tak, aby její tanec měl smysl. Tančí a tancem šíří pohodu kolem sebe……  

Jak Úplněk ve znamení Vah pocítíme my na Zemi? Zkusme se na chvilku zastavit, vydechnout si a promyslet si co dál, nespěchejme. Dopřejme si chvilku pohody a vězme, že co se nám teď může zdát neřešitelné, se nám rozjasní a řešení uvidíme.

Nezapomeňme však, že každý může sílu Úplňku ve Vahách pociťovat trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve znamení Lva

 9.2.2020 v 8:33 hod

       Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné /Artemis) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky územím plným náhorních plošin a vyvýšenin odkud je nejen krásný výhled, ale i přehled o všem, co se kde děje. V tomto kraji vládne její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Slunce Hélios /Apollón), není však doma, pozoruje jí z protilehlé strany oblohy (znamení Vodnáře), zalévá ji svým světlem a je zvědaví co bude dělat. Luna září, je krásná, dívá se do kraje, pozoruje zemi pod sebou a uvědomuje si sama sebe, svou sílu a své možnosti. Cítí, jak k ní všichni s obdivem vzhlíží, ví, že nesmí zklamat…… Na chvilku zaváhá, neví, co má dělat, co se od ní očekává…. Je to však jen chvilka, uvědomuje si, že „není všechno zlato, co se třpytí“, že někdy méně znamená více a skromnost vzácný dar.

Jak Úplněk ve znamení Lva pocítíme my na Zemi? Dopřejme si být chvilku velkorysý, zkuste udělat dobrý skutek. Buďte tím králem či královnou, který někoho obdaruje nebo někomu odpustí starou křivdu…… Uvidíte, že to za ten pocit stojí.

Nezapomeňme však, že každý může sílu Úplňku ve Lvu pociťovat trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Novoluní ve znamení Střelce

 26.11.2019 ve 16:05 hod

          Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selené) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky krajinou, kde vládne Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší z bohů Zeus). Krajina je to krásná s hlubokými lesy plných zvěře. Cesty tu nejsou téměř žádné, poutník je musí hledat, anebo se vydat „cestou necestou“ a vytvářet si tak cestu vlastní. To skýtá plno dobrodružných zážitků. Projít těmito lesy však pro Lunu není jednoduché. Prodírá se křovím, je ostražitá, našlapuje opatrně a neví, co ji čeká s dalším krokem. Přeje si být bohyní lovu Artemis, to by se ji jinak šlo……. Za jedním křoviskem narazí Luna na svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), padne mu kolem krku, vidí v něm svého ochránce a svěřuje se mu. I Slunce se těší ze setkání, sestru objímá a povzbuzuje. Ukáže jí, jak se zachází s lukem, jak se nepozorovaně a co nejblíž přiblížit ke zvěři, jak se má v lese pohybovat, aby se bezpečně dostala, kam chce. Luna najednou vidí les jinak, vidí před sebou spoustu cest a spoustu možností, stačí si vybrat a ona už ví, jak jím projít, užít si to a co nejvíc vidět. Poděkuje bratrovi, rozloučí se s ním a jako Artemis se rozběhne dál ………

Jak Novoluní ve znamení Střelce pocítíme my na Zemi? Máte chuť se pustit do něčeho nového, něco nového se naučit nebo poznat? Udělejte první krok, i když to ze začátku pro vás může být krok do neznáma, nezalekněte se a jděte dál !

Nezapomeňme však, že každý bude pociťovat vliv novoluní ve Střelci trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Střelce

 22.11.2019 15:59 hod – 22.12.2019 5:19 hod

         Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí krajinou, která skýtá plno možností kudy ji projet. Bezpočet cest jsou plné zajímavých míst, která stojí za prozkoumání. Jsou to cesty nejen dobrodružné, ale i plné poznání. Vládne zde Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší z bohů Zeus), který sám je velký dobrodruh a sběratel kuriozit. Slunce projíždí krajinou a užívá si ji. Lesy jsou tu plné zvěře, řeky plné ryb a nad skalními útes krouží dravci.  Žijí tu živočichové, kteří jinde nežijí a rostou rostliny, které jinde nerostou, poutník musí být však stále ve střehu, neboť nikdy neví, co ho čeká na dalším kroku, o zážitky tu není nouze. Slunce se vydává na jednu z cest a když ho dojede (26.11. – novoluní) jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) zahrne ji svými dojmy a podělí o poznatky. Ona se však nechce dlouho zdržovat, tato krajina jí moc nesvědčí a o dobrodružnou výpravu na kterou ji bratr láka nemá zájem, chce odtud pryč, rychle se rozloučí. Slunci to nevadí, jde sám. Cestou (8.12) na chvilku zapochybuje o smysluplnosti svého počínání, to, když zaslechne (kvadratura) z hlubin Neptuna (podle řecké mytologie bohem vod a moří Poseidona) zpívat o pomíjivosti věcí, rychle pochybnosti zažene a věnuje se dál svému záměru i když malý stín mu v mysli zůstává. Po delší cestě (19.12 – úplněk) Slunce opět uvidí svou sestru Lunu, tentokrát však stojí proti němu (ve znamení Blíženců) dychtivá jeho vyprávění, usmívá se na něj, může se jí pochlubit co cestou poznal, cítí její obdiv a uznání. Slunce je spokojen a pln radosti z nových zážitků, bude ji potřebovat na další cestě……

 A jak putování Slunce znamením Střelce pocítíme na Zemi? Zima klepe na dveře, přípravy na ni bychom měli mít hotovi, a tak, než přijde v celé své síle si můžeme ještě něco užít a zažít. Nemusíte zrovna cestovat za zážitky do vzdálených destinací i u vás za humny je spoustu zajímavého, stačí „vstát a rozejít se“. Jen tak se seberte a vyrazte…. Je jen na vás, co uvidíte a co prožijete. Ale i v teple domova se dá leccos zažít. Pusťte se do něčeho, co vás láká a co stále odkládáte. Uvidíte, že budete bohatě odměněni.

Nezapomeňme, že každý bude pociťovat trochu jinak vliv průchodu Slunce znamením Střelce, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Úplněk ve znamení Býka

 12.11.2019 v 14:34 hod

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky územím, kde vládne Venuše (podle řecké mytologie bohyně lásky a krásy Afrodita). Je to krajina mírně kopcovitá s rozsáhlými loukami a pastvinami. Široké cesty jsou krásně upravené, lemované hospůdkami a hotýlky, kde se poutník může nejen občerstvit a odpočinout si, ale i se pobavit. Vládne tu klid, pohoda a dokonalost. Místní obyvatelé jsou pohostinní, Lunu všude vítají, snášejí ji rozmanitá jídla a pití, má na co si jen vzpomene, hudebníci hrají a hrát nepřestávají, kdo chce, může jen tak poslouchat a kdo chce tančit, může tančit…… Luna je nadšená, vše ji připadá dokonalé, nechá se unášet hudbou a užívá si přepychu.

Tu vidí proti sobě svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), zdraví ji z oblasti (znamení Štíra) pod vládou tajemného Plutóna (podle řecké mytologie boha podsvětí Háda), zalévá ji svými paprsky. Luna se koupe v jeho záři, je krásná, užívá si to, a tu slyší, jak na ni volá: “ Bez práce nejsou koláče!“. Luna si v tu chvíli začne uvědomovat, že všechno to jídlo co jedla, ten přepych, jímž se kochala, musel někdo vytvořit, co práce místních obyvatel je za tím vším a ti jsou přitom v takové pohodě…….., najednou vidí pravou hodnotu věcí……….

Jak Úplněk ve znamení Býka pocítíme my na Zemi? Dopřejme si trochu odpočinku od každodenní práce, přečtěte si knihu, jděte do divadla, na koncert nebo si dopřejte dobrou večeři, prostě „se hoďte do pohody“. Určitě si to zasloužíte, a uvidíte, že se vám pak bude zase chtít s chutí postit do další práce ……………..

Nezapomeňme však, že každý může sílu Úplňku v Býku pociťovat trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve znamení Berana

 13.10.2019 v 23:08 hod

       Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky královstvím, kde vládne Mars (podle řecké mytologie bůh válek Áres). Je to krajina divoká, nepřehledná bez řádu a pravidel. Vítězí silnější. Je tu, ale plno sportovišť, kolbišť a arén, kdy se zdejší obyvatelé zdokonalují nejen ve válečném umění, ale i v jiných sportovních disciplínách. Poměřují si mezi sebou své síly a vyvolávají různé potyčky. Bezpečno tu pro poutníky není, lesy a temná zákoutí měst jsou plná lapků, válečných zběhů a vysloužilých veteránů (kvadratura Plutona). Luna tudy projíždí ve válečné zbroji Amazonek, jede s nataženým lukem kdykoli vystřelit, stále ve střehu. Platí tu víc než kde jinde: „Odvážnému štěstí přeje“, a „Kdo se bojí, nesmí do lesa“. Luna se nebojí a je odhodlaná bojovat a to nejen za sebe, ale za toho, kdo bude pomoc potřebovat……

Tu vidí proti sobě svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), zdraví ji z oblasti (znamení Vah) pod vládou Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodity), zalévá ji svými paprsky a její zdroj ohnivě září. Dodává jí to ještě víc odvahy a kuráže. Slyší však bratra jak na ni volá, že není nejlepší obranou útok a ať dvakrát míří, než řízne. Luna si však myslí: “Jen, aby nebylo pak pozdě“…..

Jak Úplněk ve znamení Berana pocítíme my na Zemi? Bude nás vyzývat udělat něco, na co jindy nemáme dost odvahy nebo dost síly, na co se dlouho chystáte a máte pocit, že stále nenastal ten pravá čas. Nebojte se a jděte do toho! Řekněte si: „Teď nebo nikdy!“ Uvidíte, že budete sami překvapení jak to půjde……………..

 

Novoluní ve znamení Panny

 30.8.2019 ve 12:37 hod

          Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selené) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky krajinou, kde vládne Merkur (podle řecké mytologie posel bohů Hermes). Krajina se jí líbí, je zde pořádek, čisto a všude uklizeno. Sklizeň je v plném proudu a vše „klape jak po drátkách“. Cesta je přehledně značena, jen tak se tu nezabloudí. Podél cesty jsou rozmístěny lázně, kde se poutník může omýt, osvěžit a zrelaxovat. V jedněch takových lázních potkává Luna bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), oba se těší ze setkání,  sdělují si své zážitky a postřehy z této oblasti, obdivují logické uspořádání věcí, důvtipnost jejich řešení, ale bohatou úrodu a disciplínu místních obyvatel. Slunce se Luně plně věnuje a je jí nápomocen v jejím pobytu zde. Oba láká vidět z tohoto kraje víc než je možné z předem určené cesty, a tak uposlechnou výzvu Urana (podle řecké mytologie bůh Uranos), který dá každému jedno Ariadnino klubko nití, aby se mohli bez obav pustit po neznačených cestách uspořádaných do labyrintů a bludišť plné hlavolamů. A až prověří svůj um, zkusí dělat věci jinak – důmyslněji s větším rozmyslem a získají nové zkušenosti, mohou se vrátit pomocí klubka zpět na značenou cestu. Bude to, ale již jiná cesta. První se rozběhne Luna, je zvědavá, rozloučí se s bratrem, a běží za novým poznáním……….

Jak Novoluní ve znamení Panny pocítíme my na Zemi? Nebojme se zkusit staré návyky dělat nově, vezměme „rozum do hrsti“ a inovujme. Zbavme se nefunkčního a funkční rozviňme, a to jak vně, tak i uvnitř sebe……, a když pomůžeme sobě, budeme pak moc pomoc i druhým………..

Nezapomeňme však, že každý bude pociťovat vliv novoluní v Panně trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Panny

 23.8.2019 11:50 hod – 23.9.2019 9:40 hod

          Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí úrodnou krajinou, kde vše má své nezaměnitelné místo. Jsou zde lány polí, hluboké lesy, rozlehlé louky, jezera a řeky. Cesty jsou přesně vyznačeny a poutník může tímto územím bezpečně projít, nesmí však sejít z cesty. Vládne zde Merkur (podle řecké mytologie posel bohů Hermes), který je velký šprýmař, tak na jeho území je řada důvtipných labyrintů a bludišť, kde návštěvník musí logicky a systematicky postupovat, aby se přes ně dostal. Slunce projíždí krajinou, ale předem vytčená cesta ho po chvíli začne nudit. Když ho dojede (30.8. – novolunní) jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) nenechají se oba Uranem (podle řecké mytologie bůh Uranos) dlouho pobízet (30.8. – trigon) – dostanou od něj „Ariadnino klubko nití“ a změní směr. Luna se se Sluncem po chvíli rozloučí, vydává se svou cestou. Merkur je, ale také velkým sportovcem s heslem „ve zdravém těle zdraví duch“, tak je tu i řada sportovišť. Slunce jde dál, po chvíli na jedno takové sportoviště narazí a jen tak pro rozptýlení (2.9. – konjunkce) si poměří síly s Marsem (podle řecké mytologie bohem války Áresem). Jde dál, tu ho k sobě pozve (4.9. – konjunkce) na šachy sám Merkur. Merkur samozřejmě vyhraje, ale slunce se leccos přiučí. Další radu přijme (6.9. – trigon) od Saturna (podle řecké mytologie bůh Kronos), takže ho již dobrodružné počínání Jupitera (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus) nestrhne (8.9. - kvadratura), umí vyhodnotit své síly, zbytečně již neriskuje. A když mu Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) podává ruku (10.9. - opozice) může ji s klidem přijmout, zná, kam až může zajít, nenechá se stáhnout do bažin a močálů, nechá se jím inspirovat, ale ne ovlivnit. Dalším rádcem na cestě (13.9. – trigon) je Slunci Plutón (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes), připomene mu Uranův dar - „Ariadnino klubko nití“ a dá radu „… pomatuj na zadní vrátka…“. Vzápětí (14.9. – úplněk) Slunce uvidí svou sestru Lunu, je jí oporou, připraven pomoci, kdyby pomoc potřebovala, ona nepotřebuje, může jít s klidnem dál….

 A jak putování Slunce znamením Panny pocítíme na Zemi? Léto pomalu končí, je období sklizně, zpracovávání úrody a vytváření zásob na zimu. Udělejme si v tom pracovním nesazení chvilku pro sebe a posilněme sami sebe. Tak jak nám radí Merkur „ve zdravém těle zdraví duch“, každý podle sebe. Někdo může zajít na relaxační masáž, druhý do fitka, jiný na delší procházku lesem či posedět ve stínu lípy…… dopřejme si to!

Nezapomeňme, že každý bude pociťovat trochu jinak vliv průchodu Slunce znamením Panny, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve znamení Vodnáře

 15.8.2019 v 14:29 hod

              Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky ledovým královstvím, kde vládne Uran (podle řecké mytologie bůh Uranos). Je to krajina plná technických vymožeností, elektronických systémů a vynálezů, které čekají na své uplatněni. Uran má rád změnu a vše trochu zastaralé ničí a nahrazuje novým, takže si zde nikdo není jistý, že co je kde dnes, bude i zítra. Luna je nadšená a ráda by své nadšení sdílela, ale není s kým, je sama. Tu vidí přímo proti sobě svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) je s ním Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita), oba přes celou oblohu Lunu zdraví a předvádějí se jí ve svém vřelém objetí. Luna se raduje z jejich chvilkového štěstí, okamžiky lásky jim upřímně přeje, ale i trochu závidí. Nicméně zůstává sama jen s chladnými roboty, kteří ji plní vše, na co jen pomyslí…….

Jak Úplněk ve znamení Vodnáře pocítíme my na Zemi? Zkusme se na chvilku pozastavit a zamyslet se nad tím, co pro nás znamená přátelství a osobní kontakt s ostatními lidmi, zda přes samé pracovní povinnosti a honbou za něčím, co ani neumíme pojmenovat se čím dál víc neobklopujeme výpočetní technikou a komunikujeme přes sociální sítě……Je to jen na vás!

Nezapomeňme však, že každý bude pociťovat vliv Úplňku ve Vodnáři trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Novoluní ve znamení Lva

 1.8.2019 v 5:12 hod

              Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Seléné) na své cestě po obloze projíždí ve svém vozíku taženým dvěma mezky krajinou, kde vládne její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) a těší se na setkání s ním. Ještě, než dorazí k bratrovi, musí překonat nástrahy Urana (podle řecké mytologie bůh Uranos). Trochu se vyleká, ale včas zareaguje na vzniklou situaci, zvládne ji, nenechá se odradit a uvědomí si, co je pro ni důležité. Obohacena o toto poznání spěchá za bratrem, setká se se Sluncem, padnou si do náruče, jsou tu chvilku jen jeden pro druhého. Luna si návštěvu u bratra náležitě užívá, bratr se jí věnuje a snáší „modré z nebe“, musí si však dát pozor, jak s dary naloží, po zkušenosti s Uranem, ale už ví, co chce. Rozloučí se a vydá na další cestu. Odchází hrdá a pyšná na sebe, ví, kdo je a kdo je jejím bratrem, už se nebojí …………

 Jak Novoluní ve znamení Lva pocítíme my na Zemi? Nechme se inspirovat tím, co nám „přijde do cesty“ a zkusme něco nového, vždyť ani Popelka zezačátku nevěděla, co skrývají tři oříšky………....

Nezapomeňme však, že každý bude pociťovat vliv novoluní ve Lvu trochu jinak, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Lva

 23.7.2019 v 4:38 hod – 23.8.2019 11:50 hod

             Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) vstupuje na území, kde je doma, zde vládne a zná tu dobře každý kout. Je to krajina náhorních plošin s krásnými výhledy daleko do kraje. Z výšin jsou vidět nejen rozlehlé roviny, ale i zákoutí a stinná místa, takže poutník ví, na co si kde dát pozor a kde se co děje, nic ho jen tak nepřekvapí. Slunce ve svém voze taženém okřídlenými koňmi tudy projíždí, užívá si pohodu a bezpečí domova. Tu však musí čelit (30.7. - kvadratura) střetu s Uranem (podle řecké mytologie bůh Uranos), který mu jen tak pro vlastní pobavení splaší koně a vůz vychýlí z původního směr. Slunce má co dělat, aby udržel opratě a koně udržel. Srovná vůz a tu k němu přijede (1.8. – novolunní) jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen), která se věnuje chvilku jenom jemu, rozptýlí ho a potěší ho svou přítomností. Luna odjede a Slunce jede dál, i když už ne původně vytčenou cestu. Po pár dnech cesty (7.8 – trigon) uvidí Jupitera (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), ten ocení jeho vozatajské schopnosti a ukáže mu několik dalších jezdeckých triků, které jeho cestu obohatí o další možnosti, učiní ji zajímavější a dobrodružnější. Takže, když ho potká (14.8. – konjunkce) Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita), může se jí pochlubit, pozvat ji k sobě do kočáru a kousek svést. Zároveň (15.8. – úplněk) se tak i předvede své sestře Luně, která ho pozoruje z druhé strany oblohy a má pro bratrovi radovánky plné pochopení. Rozveselená Venuše po chvilce z kočáru vystoupí, popřeje Slunci šťastnou další cestu a jde si dál cestou vlastní……...

                                              A jak putování Slunce znamením Lva pocítíme na Zemi? Je to období, kdy léto vrcholí a horké dny vybízejí k dovoleným. Kdo ještě na dovolené nebyl a chystá se, nebojte se výzvy a dopřeje si něco nového zatím nepoznaného, trochu dobrodružství a budete odměněni neopakovatelnými zážitky. A kdo již má po dovolené, o nic nemusí přijít, dobrodružství můžete zažít i v běžném dni, jen se nelekněte, využijte příležitost, užijte si ji a uvidíte, budete sami mile překvapeni…....

Nezapomeňme však, že každý bude pociťovat trochu jinak vliv průchodu Slunce znamením Lva, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

 

Úplněk v Kozorohu a částečné zatmění Měsíce

  16.7.2019 v 23:38 hod

Z astronomického pohledu vstoupila mezi Měsíc ve znamení Kozoroha a proti němu stojící Slunce procházející znamením Raka Země, a tak za kryla částečně Měsíc před dopadajícím slunečním světlem.

          Úplněk v Kozorohu 2019Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) jedoucí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi na své pouti oblohou přijela do oblasti Kozoroha. Je to krajina hornatá plná skalisek a nebezpečných srázů. Musí se zde pohybovat opatrně, dávat pozor na cestu a držet směr. Je pro ni lepší vystoupit z vozíku a koně vést, uvidí tak více detailů kolem cesty a zjistí, že zdánlivě nehostinná krajina skrývá velké bohatství. Rozmanitost lišejníků, mechů a drobných rostlin, které nikde jinde nerostou. Nic tu není „zadarmo“, ale to, co je má dlouhodobou hodnotu. Z druhé strany oblohy z oblasti Raka ji pozoruje její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Slunce Hélios), jakmile se dostane přímo proti němu (úplněk) celou ji ozáří svými paprsky a ona pocítí bratrovu podporu i sílu rodinných vazeb, cítí, že není sama a je šťastná. Tu však mezi ně vstupuje Země a Luna bratra přestává vidět, síla jeho paprsků je oslabena. Luna ví, že se nesmí bát, nesmí se zastavit, musí jít stále dál. A i když tento okamžik přerušení rodinného kontaktu trval jen chvilku, Luna se cítí být posilněna, nejen, že to zvládla, ale i že zjistila, jaké to je být sama sebou a muset se spolehnou jen na sebe ……...

……… a co mi na Zemi?

              Každý z nás má svou profesi nějak provázanou s rodinným zázemím. Někdo je rodinou ve své profesi podporován, jiný s ní svádí boj o umožnění věnovat se své profesi, další má pocit, že se ve své profesi pro rodinu obětuje ……. Ať je to, jak je, částečné zatmění Měsíce umožnilo tyto vazby přerušit, a jak se říká: „ Kolik hodin zatmění Měsíce trvá, tolik měsíců bude působit“ můžete toho využít a vydat se vlastní cestou nebo naopak si dát pozor a případné narušení vazeb zavčas obnovit…….

Nezapomeňte, že podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, na každého bude mít tento jev trochu jiný vliv.

 

Slunce ve znamení Kozoroha

 21.12.2017 17:28 hod – 20.1.2018 04:09hod

          Vstup Slunce do znamení Kozoroha je dnem Zimního Slunovrat, je nejdelší noc a nejkratší den, Slunce se dotkne obratníku Kozoroha na Jižní polokouli a vrací se zpět k nám. V dřívějších dobách lidé věřili, že staré Slunce umírá a s ním vše to špatné z uplynulého roku, aby se zrodilo nové Slunce a s ním i víra v dobré časy……

 Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Saturn (podle řecké mytologie bůh času Kronos) je to hornatá krajina plná skalisek, kde vegetace je vzácností. Studený vítr vane z hor, je tu zima a místo, kde se dá zahřát, se musí hledat. Jsou tu cesty, které nikam nevedou a tak je třeba hodně zvažovat, kterou se vydat…… Slunce hned jak na toto území vstoupí, potká (21.12 v 22:08 hod) samotného vládce této krajina Saturna (podle řecké mytologie bůh času Kronos), který ho upozorní, že cesta nebude snadná, ale když jí projde, mnohé pochopí a pozná. Slunce se vydá na cestu a po delší chvíli uvidí proti sobě na druhé straně oblohy svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) (2.1 – úplněk) zalévá ji svým světlem, ona září a na oplátku ho zahrnuje sesterskou láskou plnou pochopení. Oba si naplno užijí této chvíle. Slunci se dostane podpory (2.1) i od Neptuna (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) a poté (8.1) i od Jupitera (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), který mu dodá odvahy a poradí mu, že „lehké cesty k cíli nevedou“, tím ho připraví na setkání (9.1) s Plutonem (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes), které upevní jeho odhodlání pokračovat ve vytčené cestě dál. Takže, když ho po chvíli bude lákat (14.1) Uran (podle řecké mytologie bůh Uranos) na scestí, nedá se. Slunce jde dál a než opustí území Saturna, ještě se setká (28.1. - novolunní) svou sestru Lunu, i ona si prošla touto krajinou, radují se ze setkání, a oba ví, co je tato cesta stála úsilí, nic nebylo zadarmo, lecco museli překonat, a tak posilněni se zase vydají každý svou cestou.

          A jak putování Slunce znamením Kozoroha pocítíme na Zemi?  Je to období, kdy se můžeme zamyslet nad tím, co je pro nás v životě důležité, zda se „nepachtíme“ za malichernostmi a zda pro ně nezanedbáváme ty nejdražší, které máme……Zbavme se toho co nás tíží a s novým Sluncem vykročme s lehkostí dál…

   Každý může jinak vnímat vliv průchodu Slunce znamením Kozoroha, a to podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Slunce ve znamení Střelce

 22.11.2017 04:04 hod - 22.12.2017 17:28 hod

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) na své pouti po obloze projíždí ve svém voze taženém okřídlenými koňmi oblastí, kde vládne Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), je to velmi rozmanitá krajina, jsou tu rozlehlé lesy plné zvěře, dubové háje a pastviny s pasoucím se dobytkem, vysoké kopce a hluboké propasti nad kterými krouží orli, horské bystřiny i široké pomalu tekoucí řeky plné ryb. Všeho je dostatek, jídla, pití, vína a všude běhají bezstarostní Satyrové.

Slunce je nedočkavé a těší se na dobrodružství, které ho zde čeká. Jako první (3.12 – úplněk) uvidí stát proti sobě svou sestrou Lunou (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selén), ozařuje ji svými paprsky, vidí jen ji, je překrásná a tak zajímavá, nemůže se na ni vynadívat, má tolik podob, obdivuje se ji, ale za rohem pokukující Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) jim tu chvilku nechce dopřát a láká je do svých mlhou zastřených hlubin, oni se nedají. Po delší chvíli (13.12) potká Slunce vynalézavého Merkura (podle řecké mytologie posel bohů Hermes), který mu dá na cestu pár tipů jak toho co nejvíce stihnout. Slunce putuje dál, tu pocítí (16.12) příval bojovné síly od Urana (podle řecké mytologie bůh oblohy Uranus) a vrhá se do nových zážitků. Takže, když se setká se svou sestrou Lunou (18.12 – novolunní) má jí co vyprávět, zahrne jí svými zážitky a ona je s ním nadšeně sdílí, jsou tu jeden pro druhého, sice jejich setkání trvá jen krátce, ale o to je intenzivnější. Opět se rozcházejí a vydávají se každý svou cestou……

           A jak se průchod Slunce znamením Střelce projeví na Zemi?

Zima klepe na dveře, jsme na ni přichystáni a tak si můžeme dopřát trochu zábavy, pobavit se s přáteli, nechat se jimi inspirovat a něco nového zažít. Všeho máme dost, můžeme i něco rozdat, vždyť ono se nám vrátí……. Pozor, platí tu „jak se do lesa volá tak se z lesa ozývá“!

Každý samozřejmě bude období, kdy Slunce prochází znamením Panny vnímat podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Úplněk v Rybách  6.9.2017 v 9:02 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) na své pouti oblohou projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou pod vládou Neptuna (podle řecké mytologie boha moří Poseidona). Sám Neptun ji tu uvítá a chvilku se těší její přítomností, zahalí ji do mlhavého oparu má ji jen pro sebe. Mlha se rozestoupí a z druhé strany oblohy (znamení Panny) se na ni dívá její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), jeho pohled je zprvu kritický, jako by ji chtěl pokárat za její lehkovážnost a nerozum, ale čím déle se na ni dívá, tím vidí, jak je plná lásky a pochopení pro všechny, nezištně se rozdává, je krásná a zároveň je tajuplná až se tají dech. Slunce ji ozařuje svými paprsky a ona je šíří dál kolem sebe ….

……… a co my na Zemi?  Zkusme si uvědomit, že tu nejsme sami. Postůjme na chvíli a vnímejme svět kolem sebe, udělejme jen tak něco pro někoho druhého, ať už je to člen rodiny, kolega v práci, spolucestující v MHD nebo náhodný kolemjdoucí, vždyť stačí něco malého, něco co nás nic nebude stát a jeho to potěší, zkusme to…….

Nezapomeňme, že každému tato chvíli něco přinese, a to podle toho co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Slunce ve znamení Panny

 23.8. 2017 00:20 hod - 22.9.2017 v 22:01 hod

      Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) na své pouti po obloze projíždí ve svém voze taženém okřídlenými koňmi oblastí, kde vládne Merkur (podle řecké mytologie posel bohů Hermes), je krajina přehledná, uspořádaná, každý tu má své místo a ví, co má dělat. Platí tu to známe „ …. ten dělá to a ten zase tohle a všichni dohromady udělají moc…“. Je tu čisto a všude pořádek…….

Slunce se s kolem sebe rozhlíží a tu potká (26.8) Merkura (podle řecké mytologie posel bohů Hermes) jak jde proti němu, přivítá ho, ale jde dál a ví, že přes jeho území se dá jednoduše přejít, jen je třeba se na cestu soustředit. Slunce jde svou cestou, ale najednou (5.9) jako by ztratil směr, vše je v mlze, cesta nikde a proti němu Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon). Tu se mlha rozestoupí a on uvidí (6.9 – úplněk) vedle Neptuna svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selén), je plná lásky a pochopení pro všechny, zároveň je tajuplná až se tají dech. Je krásná, Slunce ji ozařuje svými paprsky a ona je šíří dál kolem sebe…. Po chvíli (9.9) slyší Slunce Plutona (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes) jak ho upozorňuje na cestu a pomáhá najít ztracený směr. Slunce jde dál, a tu vidí (14.9) Saturna (podle řecké mytologie bůh času Kronos), který zcela nelogicky a zmateně se pokouší o vytýčení nové cesty jako Don Quijote (Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha). Slunce by mu rád pomohl, ale on nechce, jde tedy dál a setká se (20.9 – novolunní) se svou sestrou Lunou. Slunce jí sděluje všechny své zážitky, ona mu trpělivě naslouchá a plně se mu věnuje, vždyť je tu jen pro něj. Chvíle, kdy mohli být jen spolu končí a každý musí jít dál svou cestou…… 

           A jak se průchod Slunce znamením Panny projeví na Zemi?

Končí dovolené, začíná práce, je doba sklizně. Je třeba si připravit sýpky, sklepy a půdy na novou úrodu ….. Ukliďme si kolem sebe, opravme co je rozbité a co nejde, vyhoďme. Buďme chvíli praktičtí, teď je ten čas……..

Každý samozřejmě bude období, kdy Slunce prochází znamením Panny vnímat podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve Vodnáři  

7.8.2017 v 20:10 hod., částečné zatmění měsíce

úplněk ve Vodnáři     Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi oblastí „Ledového království“, kde je doma Uran (podle řecké mytologie bůh nebes Uranos), všude se třpytí bělostný sníh a led, rozprostírá se křehká čistota, vše je průzračné jakoby ze skla. Je vidět každý krok. Lež a přetvářka tu nemají místo. Platí tu nepsaný řád čestnosti a rytířství  - „všichni za jednoho, jeden za všechny“…..

 Luna vidí přímo proti sobě na svého bratra Slunce (podle řecké mytologie boha Helia), který jí zdraví ze svého domova (znamení Lva) je hrdý a velkorysí, zalévá jí svým světlem. Ona září, ale její záře je tajemná, jakoby z jiné dimenze,…..  je tu, anebo není ?……, tak krásná a přitom nedostupná. Slunce se snaží svými paprsky k ní proniknout co nejblíže, zároveň je však opatrný, vždyť je tak křehká, nesmí se přiblížit moc, mohl by ji spálit a ona se rozplynout ……. Ale pozor! Co to je? Mezi Lunu a Slunce se „vkrádá černý mrak“. Jako by chtěl aktéry této nebeské scenérie upozornit, jak důležité je zůstat sám sebou a přitom nezapomínat na druhé, chránit sebe a přitom druhým neškodit…….

……… a co mi na Zemi? Pokochejme se pohledem na oblohu a přitom se zamysleme: Co já a Ti druzí? Nechovám se někdy jako slon v porcelánu? …..  Hrdost, upřímnost, objektivita jsou fajn, ale milosrdenství, ohleduplnost, taktnost, také ……… Jsme tu za sebe, ale ne sami ….., a jestli se nám něco nečekaného přihodí, využijme toho ke změně, náhody neexistují ……………

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, může tato chvíle něco přinést.

 

Slunce ve znamení Lva 

 22.7. 2017 17:15 hod - 23.8.2017 v 00:20 hod

      Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) na své pouti po obloze projíždí ve svém voze taženém okřídlenými koňmi oblastí, kde sám vládne, je to jeho území, každý je zván, a jak je to v pohádkách: „…kdo v dobrém přichází, je vítán, kdo ve zlém, se zlou se potáže…“. Je to krajina plná vyvýšenin odkud je výhled do kraje, pozorovatel má odsud vše jako na dlani, a kdo myslí, že se někde schová, je na omylu, neschová. Každý, kdo vejde, je tu sám za sebe, je to zkouška jeho samostatnosti a rozhodnosti, jeho vůle a cti….

Slunce, jen co sem vstoupí (23.7. – novolunní), přivítá ve svém paláci svou sestra Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selén). Je rád, že jí může oplatit pohostinnost, která se mu dostala, když byl u ní doma, hostí a baví ji. Návštěva končí a každý jde dál svou cestou. Po chvíli (27.7) Slunce dojde Marse (podle řecké mytologie bůh války Ares) a společně podniknou „válečnou výpravu“. Mars předvede nové válečné triky, Slunce zase předvede moc a všem pak dá na obdiv své vítězstvím ……Jde dál a tu uvidí (7.8 – úplněk) na druhé straně oblohy (ve znamení Vodnáře) svou sestru Lunu, obdivuje ji, jak je krásná, zdá se mu tak nedostupná, vzdálená, a tak ji alespoň zalévá svými paprsky. Když se Slunce dostane (10.8) na dohled Jupitera (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), uvědomí si, k čemu se nechal Marsem strhnout, přehodnotí to a velkoryse odškodní poražené. Slunce pokračuje v cestě, a když se uvidí (13.8) se Saturnem (podle řecké mytologie bůh času Kronos) může už být na sebe právem hrdý, ale ví, že s pokorou a úctou ke zkušenostem starších se dojde dál. Chvíli (21.8) před tím než Slunce opustí své území, ještě zahlédne Urana (podle řecké mytologie bůh oblohy Uranus), pozdraví se s ním a pln očekávání nových věcí se vydá na území pod vládou Merkura (podle řecké mytologie posel bohů Hermes)…….

           A jak se průchod Slunce znamením Lva projeví na Zemi?

Léto vrcholí. Teplé dny a teplé večery lákají k odpočinku. Dopřejme si ho. Věnujme se chvíli sami sobě. Vše je hotovo, úroda dozrává a než přijde doba sklizně a s ní plno práce si můžeme v klidu „za relaxovat“, a tak nabrat síly na další období……………. Užijte si tento čas!

Každý samozřejmě bude tento čas, kdy Slunce prochází znamením Lva vnímat podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Slunce ve znamení Raka

 21.6. 2017 06:24 hod - 22.7.2017 v 17:15 hod

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) na své pouti po obloze projíždí ve svém voze taženém okřídlenými koňmi oblastí, kde vládne jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selén). Je to krajina lesů s čarovnými jezírky, hlubokými tůňkami, ale i bezednými močály. Rozprostírá se tu klid, rodinná pohoda a všude je cítit matčina láska. Jen co sem Slunce vstoupí (21.6), předejde ho Merkur (podle řecké mytologie posel bohů Hermes) a poradí mu, jak si dávat pozor na bludičky, divoženky a jiné podobné bytosti žijící v těchto lesích. Chvíli na to Slunce navštíví svou sestru Lunu v jejím paláci (24.5 novolunní), kde schováni před okolním světem prožijí tajuplnou noc. Slunce prochází krajinou dál, všude je jako bratr Luny vítán, je si vědom, že je tu hostem a snaží se být ke všem vlídný, zároveň je však ostražitý a dává pozor, aby nezabloudil a neutopil se v bažině. Tu ho vidí (6.7) Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) a poradí mu, ať se spoléhá více na cit než na rozum, vyciťuje prostředí a tím snáze a bezpečněji se mu půjde. Také ho varuje před Jupiterem (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), který ho ve stejnou chvíli (6.7) bude „zviklávat“, nutit k zastavení se a přehodnocování. Slunce se nedá a odměnou mu je uznání, které se mu dostane od Luny (9.7 úplněk), ta ho uvidí z druhé strany oblohy (znamení Kozoroha), ocení jeho věrnost a on jí na oplátku ozáří svými paprsky. Slunce popojde a Pluton (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes) mu připomene (10.7), že „není všechno zlato co se třpytí“ a „pod tvrdou skořápkou je křehké jádro“, ale také, že „za peníze si lásku nekoupíš“. Slunce si tyto rady ponese dál a budou se mu hodit, když na něj zavolá (21.7) Uran (podle řecké mytologie bůh Uranos), který ho bude ponoukat k lehkovážnostem. Slunce se nedá a tak bude moci pokračovat ve své pouti dál……..

            A jak se průchod Slunce znamením Raka projeví na Zemi?

Slunce se dotkne obratníku Raka, což je Letní slunovrat. Jsou nejdelší dny a noci nejkratší. Léto je definitivně tady. Nastává čas dovolených. Je to období, kdy se můžeme věnovat rodině, a svým nejdražším….. Měli bychom si udělat čas na své nejbližší, trochu jim naslouchat, vycítit jejich potřeby a upevnit rodinné zázemí…….

Každý samozřejmě bude tento čas, kdy Slunce prochází znamením Raka vnímat podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve Střelci 9.6.2017 v 15:08 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou pod vládou Jupitera (podle řecké mytologie nejvyššího boha Dia).  Je to krajina plná zajímavostí lákající k probádání a skýtající nejedno dobrodružství. Hluboké lesy tu jsou plné pozoruhodných bytostí  jako jsou Satyrové, Siléni, Nymfy …..   Luna je zvědavá, ale zároveň se bojí. Tu ji vidí její bratr Slunce (podle řecké mytologie Helios), stojí přímo proti ní (ve znamení Blíženců), povzbudí ji a celou ji zaleje svými paprsky. Luna září, je krásná, hrdá. Lesní bytosti ji berou mezi sebe, již se jich nebojí, veselí se s nimi. Užívá si bratrovi podpory a dělí se s ním o své prožitky.  Lituje, že se tu nemůže zdržet déle, ale musí pokračovat dál….

……… a co my na Zemi?  Nechme se unést do pohádky …..,  nebojme se zkusit něco nového, co nás láká, ale nemáme odvahu. Překonejme obavy, vždyť „…odvážnému štěstí přeje…“. Na chvíli „zahoďme“ každodenní starosti a jděme se pobavit ………

Nezapomeňme, že každý tuto chvíli může prožít po svém, podle toho co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Blíženců  20.5.2017 v 22:30 hod - 21.6. 2017 05:24 hod.

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) na své pouti po obloze projíždí ve svém voze taženém okřídlenými koňmi oblastí pod vládou Merkura (podle řecké mytologie posel bohů Hermés), je to krajina plná zajímavostí, naučných her a zábavy. Slunce jede a všude kolem se něco děje, neví kam se dřív dívat, jen aby mu něco neušlo, chce toho poznat co nejvíce. Je tu a hned zase jinde, přece u všeho musí být. Tu ho dojede (25.5 novolunní) jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selén), je nadšeny a celou jí zahltí svými prožitky, ona je chvilku sdílí s ním, ale pak pokračuje dál svou cestou. Slunce se baví a zábava vrcholí, když ho pozve (3.6) Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus) do společnosti. Den na to (4.6) je Slunce jako omámený. Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) ho tak upozorňuje na to, že se nemá nic přehánět, že z „vína bolí hlava“ a lehce se zabloudí. Slunce vidí přímo proti sobě (9.6 úplněk) svou sestru Lunu, ta se na něj dívá chvilku vyčítavě, ale pak již s pochopení a ukáže mu správný směr. On je jí za to vděčný, zalévá jí svou září a vydává se na cestu. Vidí (15.6) ho Saturn (podle řecké mytologie bůh času Kronos) vytkne mu, že mrhá časem a připomene mu jeho povinnosti. Slunce zahlédne (18.6) Urana (podle řecké mytologie bůh Uranus) „vzpamatuje se“ a plný nové síly a odhodlání vyrazí dál ……

               A jak se průchod Slunce znamením Blíženců projeví na Zemi? Jaro končí a blíží se léto. Dny jsou už dlouhé a zima definitivně pryč. Využijme je, kolem nás je spousta nových podnětů, čerpejme inspiraci, podělme se o novinky s přáteli …..

Každý samozřejmě bude tento čas, kdy Slunce přechází znamením Blíženců vnímat podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Býka 19.4.2017 23:26 hod – 20.5.2017 22:30 hod

       Na své pouti Slunce (podle řecké mytologie bůh slunce Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí malebnou krajinou pod vládou Venuše (podle řecké mytologie bohyní lásky Afrodita), je to území plné harmonie a pohody, skýtající zázemí a pohostinnost všem poutníkům, všichni jsou vítáni. Zároveň je to oblast, kde se daří umění a umělcům ať již jsou to hudebníci, malíři, básníci …..

     Hned po vstupu (20.4) potká Slunce Merkura (podle řecké mytologie posel bohů Hermes) a dozví se od něj, jak si nejlépe pobyt v této oblasti užít a jaké radovánky si nenechat jít. Po chvíli potkává (26.4 - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen), je rád, že s ní může chvilku jen tak pobýt a mít ji jen pro sebe. Slunce pokračuje a tu na něj mávne (4.5) Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon), Slunce cítí závan nostalgie a cítí se ztracen, když mu pak podá (9.5) pomocnou ruku Pluton (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes), uvědomí si, jaké hodnoty jsou pro něho důležité, a vydá se za nimi. Přímo proti sobě vidí (10.4. – úplněk) svou sestra Luna a je rád, že toto poznání učinil, může se na ni zpříma dívat, ona je na něj pyšná, hluboce si ho za to váží. Slunce pokračuje ve své pouti dál a „bohatství“ co tu získal, si bedlivě hlídá…….

             A jak putování Slunce znamením Býka pocítíme na Zemi? Přišlo jaro a vše si hledá své místo – ptáci staví hnízda, rostliny se zakořeňují a my ……, čeká nás jarní úklid, po zimě opravit to, co letos budeme potřebovat a zbavit se toho co potřebovat nebudeme, tak si najděme „pevnou půdu pod nohama“, nečekejme na nic  a pusťme se do práce ….

Každý bude vnímat vliv průchodu Slunce znamením Býka podle toho, co dostal od hvězd do vínku při narození.

 

 

Úplněk ve Vahách  11.4.2017 v 8:09 hod.

úlněk ve VaháchLuna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou pod vládou Venuše (podle řecké mytologie bohyně lásky Afrodita). Je jí zde příjemně, všude kolem se rozprostírá klid plný harmonie, lásky a vzájemného pochopení.  Luna se tu setkala (11.4 v 0:59) s Jupiterem (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus). Toto setkání ji naplnilo moudrostí a porozuměním, a když se pak vidí se svým bratrem Sluncem (podle řecké mytologie bůh Helios) otvírá mu svou náruč, tak ráda by ho objala a „pofoukala“ rány utržené v bojích, ale je daleko. Ten ji vidí ze znamení Berana (je to oblast pod vládou Marse -  boha války Árese), cítí její podporu, která ho posiluje, za to ji „zalévá“ svým světlem. Luna září, je překrásná, a přitom tak tajemná……., protože jen ona ví ……

……… a co my na Zemi?  Nechme se hýčkat, pusťme k sobě lásku, otevřeme svou náruč a odpusťme, třeba někdo vedle nás na to čeká, nemusíme vždy všemu rozumět …..…. láska  je „mocná čarodějka“, nechme ji chvilku čarovat a užívejme si to………

Nezapomeňme, že každý tuto chvíli může prožít po svém, podle toho co mu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Slunce ve znamení Berana  20.3.2017 11:28 hod – 19.4.2017 22:27 hod

     Jarní rovnodennost_2017    Na své pouti Slunce (podle řecké mytologie bůh slunce Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi opět po roce projíždí územím, kde vládne Mars (podle řecké mytologie bůh války Áres) je to území plné nástrah a překážek, kde k projetí je potřeba síly a odvahy. Áres má rád výzvy a měření sil, pocestný se nesmí zaleknout, musí jít stále dopředu a neohlížet se, ale odvážnému štěstí přeje. A i když touto krajinou Slunce již nejednou projíždělo, musí dávat stejný pozor jako poprvé, za rok se dost změnilo, nic není na původním místě ………

       Hned z kraje (25.3) se Slunce setká s Venuší (podle řecké mytologie bohyni lásky Afrodita) a stráví s ní milostnou chvilku plnou vášně. Plný mužné síly pokračuje dál. Potkává (28.3. - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) a ta, obdivuje jeho mužnost, úplně se jím nechá pohltit a jako by od něj načerpala sílu, se pak sama vydává plná odvahy a průbojnosti dál. Slunce pokračuje a další zkoušku mu do cesty staví (7.4) Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), ten ho navádí, aby sešel z vytčeného směru, zve ho k hostině a láká k radovánkám. Slunce má co dělat, aby odolal. Odolá a jde dál. Další zkouška ho čeká (9.4), když musí čelit Plutonovi (podle řecké mytologie bůh podsvětí Hádes), kterému se nelíbí s jakým nadšením, bojovým nasazením a tvrdohlavostí Slunce přechází územím Árese. Za to, když ho uvidí (11.4. – úplněk) jeho sestra Luna, plně mu dává najevo, že ona ví, že ho úspěšné zdolávání překážek a nástrah stojí hodně úsilí. On ji za její pochopení zalévá svým světlem a ona září….. Chvíli se na sebe dívají a pak jdou dál každý svou cestou. Pochvíli Slunce dojde (14.4) Urana (podle řecké mytologie bůh oblohy Uranos). Ten mu ukáže zkratku, sice obtížnější, ale o to dobrodružnější. A než Slunce opustí území Árese dostane (17.4) od Saturna (podle řecké mytologie bůh času Kronos) pár dobře míněných rad na další cestu…..

             A jak putování Slunce znamením Berana pocítíme na Zemi? Vstup Slunce do znamení Berana je dnem Jarní rovnodennosti. Den je stejně dlouhý jako noc. Slunce překročilo rovník, stoupá k obratníku Raka a dny jsou delší než noc. Začíná jaro……, užije si to, zahoďme starosti, radujme se z rašící přírody a sami se pusťme do nových projektů….

Každý bude vnímat vliv průchodu Slunce znamením Berana podle toho, co dostal od hvězd do vínku při narození.

 

 

Úplněk v Panně 12.3.2017 v 15:54 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou, které vládne Merkur (podle řecké mytologie bůh Hermés), je to krajina přehledně uspořádána, zářící čistotou. Vše tu má své místo, není tu nic, co by bylo nevyužito nebo překáželo. Udržovat vše v pořádku vyžaduje dost práce, není tu čas na lenošení. Luna sama se hned zapojí do činnosti. Vidí svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), který se na ni dívá ze znamení Ryb a je jí jasné co má dělat, rozhlídne se a pomáhá všude, kde je potřeba. Ví, že její úsilí není marné a těší jí pocitem užitečnosti. Její bratr je na ni hrdý, zalévá ji svým světlem a ona září a svou záři šíří kolem sebe …..

……… a co my na Zemi?  Racionálně se zamysleme nad tím, co je pro nás důležité, co potřebujeme a co ne,  udělejme si pořádek, zbavme se nepotřebného a to co si ponecháme naplno využijme …..….

Ať již nám daly hvězdy do vínku při narození, každému něco jiného, tuto chvíli můžeme využít všichni stejně. Nezapomeňme, že síla úplňku trvá ještě několik dní, než začne Měsíc ubývat. (Luna odchází ze záře Slunce).

 

 

Slunce ve znamení Ryb  18.2.2017 12:31 hod – 20.3.2017 11:28hod

      Slunce v Rybách            Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Neptun (podle řecké mytologie bůh Poseidon) je to krajina plná vod, je tu nekonečné moře, které naráží na skalnaté útesy a vrací se zpět do mořských hlubin, jsou tu řeky a horské bystřiny, ale také rozsáhlé tlející bažiny a močály nemající pevné dno. Všude kolem se rozprostírá ticho, jen moře šumí, je to oblast vzájemného porozumění, kde se nemluví, není třeba nic říkat, nic vysvětlovat, tady se „ví“…..  Ale pozor, klid může být jen zdánliví, může být klidem před bouří, kdy se dosud tichá voda promění v ničivý živel, ale jak bouře odezní, rozprostře se opět původní     klid, jako by se nic nedělo.……

 Slunce zde opět jako první potkává (26.2. - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) ta, stejně jako Malá mořská víla Hanse Christiana Andersena, nic neříká, jen se na něho dívá plná porozumění, něhy a nezištné lásky. Slunce si je vědom její lásky a plný dojmů z tohoto setkání se vydává na další cestu. Po chvíli (2.3) se setkává se samotným Neptunem (podle řecké mytologie bůh Poseidon), ten ho vlídně přivítá a prozradí mu některá ze svých tajemství, ale je na Slunci jestli pochopí, jsou v hádankách a dvojsmyslech. Slunce jde dál a trochu tápe, dojde ho (7.3) Merkur (podle řecké mytologie bůh Hermés) a hádanky mu pomůže rozkrýt. O kousek dál (9.3) Slunce uvidí Plutona (podle řecké mytologie bůh Hádes) jak sleduje jeho počínání, pokyvuje, to znamená, že je na správné cestě a může pokračovat, za to střet (17.3) se Saturnem (podle řecké mytologie bůh Kronos) je pro něj zkouškou trpělivosti, vnímavosti, porozumění a sebeovládání. Slunce to zvládne, a tak může bez obav a posílen nabytými zkušenosti vstoupit do další etapy své cesty…..

.......... a co my na Zemi, jak putování Slunce znamením Ryb pocítíme na Zemi?  Rozhlídněme se kolem sebe, jest-li někdo, nepotřebuje naší pomoc. Zima pomalu končí, kolo roku se uzavírá, je čas do uzavřít neukončené, uvědomit si, co je pro nás nadále důležité, to co není, nechat být a to co je, si vzít dál – jaro je před námi a s ním i nové aktivity …..  

Každý bude vnímat vliv průchodu Slunce znamením Ryb podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Úplněk ve Lvu  11.2.2017 v 1:33 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou, které vládne její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), je zde vítaná a užívá si bratrova pohostinství. Ten se na ni dívá z e znamení Vodnáře a dbá, aby jí nic nechybělo a pobyt na jeho území si bezstarostně užila. Luna se dívá na bratra, je hrdá, září, pyšní se jeho nákloností a předvádí svou krásu. Zároveň se ráda podělí o to co má, vždyť všeho má dostatek, nestrádá a ta velkorysost jí sluší. Její dary jsou nečekané, ale padnou přesně tam, kde je jich nejvíce potřeba, na to zpovzdálí dohlížejí a tak trochu pomáhají Uran (podle řecké mytologie bůh oblohy Uranus) se Saturnem (podle řecké mytologie bůh času Kronos). Slunce se těší z jejich přízně a svou sestru Lunu hýčká svým světlem, jak jen to jde.

……… a co my na Zemi?  Zastavme se, rozhlídněme se kolem sebe, na chvilku přestaňme myslet na sebe a udělejme něco pro lidi v našem okolí, jen tak, nezištně, vždyť můžeme……..  a možná budeme překvapení  co se stane,……… užijme si tu chvilku velkorysosti …..….

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, tuto chvíli prožijeme po svém.

 

 

Slunce ve znamení Vodnáře  19.1.2017 22:23 hod – 18.2. 12:31hod

      Slunce ve Vodnáři Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Uran (podle řecké mytologie bůh Uranus ) je to zvláštní krajina, je úplně jiná než ty ostatní a přitom stejná, je rozlehlá plná svěžího vzduchu. Slunce může jet jakýmkoliv směrem, nic ho neomezuje, cítí se zde volně, svobodně, může si dělat co chce, ale přitom si je vědom, že za jakékoli zneužití této svobody nebo za neupřímné chování se bude muset zodpovídat samotnému Uranovi a ten je nekompromisní.

Slunce potkává (28.1. - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) i ona si užívá tolerantnosti, jakou tato krajina poskytuje a plně se o mu oddá. Slunce se potěší se sestrou a jede dál, po chvíli (9.2) se dostane na dohled samotnému Uranovi, ten je spokojen a posílí ho na další cestu. Tu ho uvidí (11.2) Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus) a pomůže mu vybrat tu nejkrásnější další cestu. Ve stejnou chvíli uvidí Slunce na druhé straně oblohy svou sestru Selen (11.2 - úplněk) a ozáří ji svým světlem a ona se může pyšnit svým bratrem a těšit se z jeho přízně. Slunce putuje dál, vidí (14.2) ho Saturn (podle řecké mytologie bůh času Kronos) a udělí mu pár rad na další cestu…….

             A jak putování Slunce znamením Vodnáře pocítíme na Zemi?  Je to období, kdy si můžeme uvědomit „vyšší“ hodnoty a principy, a něco pro ně udělat. Někdo se může cítit bezradně, ale nebojte se, znamení Vodnáře v sobě nese odkaz Velké francouzské revoluce: „ svornost rovnost bratrství“ zkusme to, alespoň na chvíli……….

   Každý může jinak vnímat vliv průchodu Slunce znamením Vodnáře podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

 

Úplněk v Raku  12.1.2017 v 12:33 hod.

Úplněk v RakuLuna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi krajinou, které sama vládne, je tu doma a je jí tu dobře. Je to klidná oblast, plná rodinné pohody. Tady Luna všem jasně ukazuje, jak důležité jsou rodinné vazby a že je,  je třeba chránit a pečovat o ně, nenechá se zviklat Uranem (podle řecké mytologie bůh Kronos) k ukvapenostem, ani Jupiterem (podle řecké mytologie bůh Zeus)  ke společenským radovánkám. Dívá se přímo na svého bratra Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios), který putuje  obtížnou oblastí pod vládou Saturna (znamením Kozoroha). Slunce její pohled opětuje, je rád, že ji vidí a že je mu oporo v této nehostinné krajině.  Luna ozářena jeho světlem září a zahrnuje ho svou láskou, je odhodlaná pro něj udělat cokoli …….

……… a co my na Zemi?  Zastavme se na chvilku, zamysleme se nad tím co pro nás znamená rodina a naši nejbližší, nebojme se citů a uvolněme své emoce, nic neřešme, jen si to uvědomme  a dejme všemu čas ………

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, každý tuto chvíli bude prožívat po svém.

 

 

Slunce ve znamení Kozoroha  21.12.2016 11:33 hod – 19.1. 22:23hod

Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Saturn (podle řecké mytologie bůh Kronos) je to hornatá krajina plná vysokých skalisek a hlubokých roklin, mezi skalami kamenná moře. Moc tu toho neroste, sem tam keřík a trs trávy. Slunci se jede obtížně, musí dávat pozor na sesuvy kamení, musí se zklidnit po bujaré jízdě přes oblast s vládou Jupitera (znamení Střelce) a soustředit se na cestu. Saturn je vládce času a Velký učitel, platí tu … „spěchej pomalu“- vždyť stačí nepozorný krok a poutník se zřítí do propasti, ale také … „dvakrát měř, jednou řež“ – není cesty zpátky. Na to, že má jednat s rozvahou upozorní Slunce Mars (podle řecké mytologie bůh války Áres) (27.12) a pochopení toho mu umožní Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon) (31.12). Ve stejném místě, potkává (29.12. - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen), pro kterou je zde oporou a pomůže ji projít touto krajinou. Po chvíli (10.1) se mu budou získané zkušenosti hodit, když mu Uran (podle řecké mytologie bůh Uranus) postaví překážku, aby ho svedl z cesty. Slunce se nedá a pokračuje ve svém vytčeném směru. Stejně tak Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus) ho bude chtít zlákat (12.1), ale to se mu nepovede. Ve stejnou chvíli uvidí Slunce na druhé straně oblohy svou sestru Selen (12.1. - úplněk), která ho zahrne svou vděčností a až téměř s mateřským odhodláním ho bude chtít ochraňovat, a on potěšen její nákloností bude moc v klidu a bohatší o zkušenosti dojít k hranicím a vstoupit do kraje Urana……

             A jak se tato cesta Slunce přes znamení Kozoroha projeví na Zemi?  Přechod Slunce ze znamení Střelce do znamení Kozoroha je dnem Zimního Slunovratu, je to čas, kdy staré Slunce odchází, aby se mohlo zrodit nové, tak i my zanechme za sebou své křivdy, obavy a bolesti, vydejme se dopředu plni elánu, nadšení a očekávání nových věcí…….

   Každý může jinak vnímat vliv průchodu Slunce znamením Kozoroha podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, ale pro všechny je to příležitost opustit „staré“ a pustit se do „nového“….

 

Úplněk v Blížencích  14.12.2016 v 1:06 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi barvitou krajinou, pod vládou Merkura (podle řecké mytologie bůh Hermés). Je to oblast, kde každý kout je jiný, nic není stejné, kolem dokola je plno zajímavostí a novinek, které Luna jinde neviděla, vše jí zajímá a vše chce vidět, je tu i spousta zábavy a společenských aktivit. Luna neví kam dřív, chce být tu a hned zase jinde, aby jí nic neušlo, ale stíhá vše …..  Její bratr Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) jí má přímo proti sobě, dívá se na ni z oblasti znamení Střelce (oblast porozumění pod vládou Jupitera) a nemůže z ní spustit oči, jak je roztomile „hravá“ ta jeho sestřička, je na druhé straně oblohy a nemůže nic dělat, jenom na ni dávat pozor a co nejce osvětlovat cestu, než mu zmizí z dohledu. Ona to ví a užívá si bratrovi pozornosti.

……… a co my na Zemi?  Užijme si tuto chvíli, pobavme se s přáteli a nechme se jimi inspirovat, nebojme se zkusit něco jiného, než co děláme běžně, opusťme alespoň na chvíli stereotyp a předsudky a nechme se unášet na vlnách fantazie……… je to jen okamžik, ale zážitek přetrvá ………

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, každý tuto chvíli bude prožívat po svém.

 

Slunce ve znamení Střelce  21.11.2016 22:11 hod – 21.12. 11:33hod

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Jupiter (podle řecké mytologie nejvyšší bůh Zeus), je to krajina, kde je vše: hory i nížiny, louky, lesy, pralesy, řeky, jezera.Vše je pokryto bujnou vegetací, stačí se rozhlédnout a kolem je tolik lákavých míst vybízejících k dobrodružné výpravě. Z lesů vybíhají Satyrové (podle řecké mytologie průvodci boha vína Dionýsa) a zvou ke společným hrátkám. Slunce má co dělat, aby své koně uřídil, potkává (29.11. - novolunní) svou sestru Lunu (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen) i ona je krajinou okouzlena a sděluje mu své prožitky. Po chvilce strávené se sestrou jede dál a tu mu zkříží (1.12) cestu Neptun (podle řecké mytologie bůh moří Poseidon), a jako by mu chtěl říci:…“chceš dobrodružství? Tak ho měj!“… spustí přívaly vody. Sám Jupiter to vidí a bouři utiší (9.12), Slunci popřeje klidnou cestu.  O kus dál na něj čeká Saturn (podle řecké mytologie bůh Kronos) a dá mu na cestu pár užitečných rad, které se mu budou hodit až uvidí (12.12) Urana (podle řecké mytologie bůh Uranus) a vydá se krajinou za ním. Nic už ho z cesty nesvede a to ani jeho sestra, kterou uvidí (14.12. – úplněk v Blížencích) proti sobě a která ho bude chtít rozptýlit……., dojede až k hranici, za kterou vládne Saturn.

             A jak se tato cesta Slunce přes znamení Střelce projeví na Zemi? Je zazimováno, zima může přijít, a než přijde, tak si můžeme někam vyrazit, kouknout se po okolí, nechat se inspirovat něčím novým, udělat si chvilku na sebe ……., prostě si ten čas smysluplně užít.

              Každý bude trochu odlišně vnímat vliv průchodu Slunce znamením Střelce a to  podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk v Býku  14.11.2016 v 14:52 hod.

           Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi malebnou krajinou, které vládne Venuše (podle řecké mytologie bohyně lásky Afrodita), je tu příjemná pohoda a všeho dostatek. Luna je nadšena a užívá si pohostinství Afrodity.  Je si vědoma svou krásou a užívá si to, je krásná romanticky svůdná a zároveň plná ženskosti, rozdává kolem sebe něhu a lásku. Slunce (podle řecké mytologie bůh Heliosz oblasti znamení  Štíra  (oblast hlubokého pochopení pod vládou Hádese), se na ni dívá a nemůže z ní spustit oči, objímá ji svými paprsky a ona září, kdyby nebyla na druhé straně oblohy, podlehl by jejím svodům a ani by mu nevadilo, že je to sestra.….

……… a co my na Zemi? Užijme si tuto chvíli, poddejme se na chvilku romantickému snění a vezměme si vše, co se nám nabízí. Některé nabídky přijdou jen jednou za život. Nepropásněme lásku, může nás minout ……Je to chvíle, kdy můžeme udělat šťastné, ty které milujeme……

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, může každý tuto chvíli prožít po svém.

 

Slunce ve znamení Štíra 23.10. 2016 01:35 hod  – 21.11. 22:11 hod

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Pluton (podle řecké mytologie bůh Hádes), je to tajuplná krajina, je krásná, tajemná, odhalit nějaké z jejích tajemství vyžaduje velké osobní úsilí, sebeodříkání a sebekázeň, ale stojí to za to. Slunce si musí dávat pozor na cestu, není to lehká cesta i sebemenší detail může mít velký význam, nejsou tu žádné nástrahy či zkoušky, vše je opravdové, je důležité soustředit se na podstatu věcí a jít dopředu. Pluton svého návštěvníka pozoruje, nechává ho a ví, že po průchodu bude jiný, než když vstoupil, bude bohatší o poznání……

          Chvíli po té co Slunce vstoupí do tohoto kraje (27.10) předejde ho Merkur (podle řecké mytologie bůh Hermés) a poradí mu, na co si má dát pozor a kde zbytečně neplýtvat silami. Vzápětí Slunce dojde (30.10 - novolunní) i jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen), podpoří ho a projeví hloubku citů.  Chvíli na to (1.11) na něj kývne Neptun (podle řecké mytologie bůh Poseidon) a ukáže mu bezbřehost kolem… jako by mu tím chtěl říci: “…. Dej na svou intuici, poslechni své srdce…., není třeba se stále řídit rozumem.“ Kousek dál (7.11) mu pomůže najít správnou cestu samotný Pluton (podle řecké mytologie bůh Hádes). Slunce jde dát a vidí se (14.11 – úplněk) se svou sestrou Lunou (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen), ta září spokojeností a je na bratra pyšná, ví, že vněm má oporu a může se na něj spolehnout. Slunce vysílen a zároveň posílen přejde hranici a vstoupí na území pod vládou Jupitera.

              A jak se tato cesta Slunce přes znamení Štíra projeví na Zemi? Příroda se pomalu ukládá k zimnímu spánku a i my se chystáme na zimu. Je potřeba se zamyslet a rozhodnout, co je třeba ještě udělat. Vyhodnotit co je důležité a co né. Štír nám nedá nic zadarmo, a není na škodu si uvědomit to známe: …“Co tě nezabije, to tě posílí“…. Uvědomit si, že po zimě přijde opět jaro.

              Každý bude trochu odlišně vnímat vliv průchodu Slunce znamením Štíra, a to  podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk v Beranu  16.10.2016 v 6:23 hod.

          Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi neklidnou zemí, které vládne Mars (podle řecké mytologie bůh války Áres), je tu ruch všude kolem se něco děje, Luna je z toho z počátku vystrašená, ale brzo zjistí, že je to fajn, že je to spíš zápolení sportovní a jde víc o měření sil než o život, nechá okolí na sebe působit, potkává Urana  (podle řecké mytologie bůh nebes Uranus ), na chvíli se „mění „ v Amazonku" (podle řecké mytologie ženu bojovnici) a v blyštivé zbroji  ozářené Sluncem  (podle řecké mytologie její bratr Helios)  jede dál krajinou. ….……., její bratr se na ni dívá se a nemůže z ní spustit oči, jak je krásná. Luna září, je nebojácná, odhodlaná a připravená na velké změny. Slunce z oblasti, kde sám je (znamení Vah – oblast rovnováhy pod vládou Venuše), jí pozoruje, a dopřává ji užívat si vítězný pocit je zasloužený … ……

……… a co my na Zemi? Cítíme, že jsme nespokojení, něco nás nutí udělat něco, jedno co, hlavně, aby se něco dělo, byla změna……. Nebojme se a udělejme to, ať se stane cokoli, bude to stát za to, někam nás to posune, dá nám nový směr  a nebo jenom „zčeří stojaté vody „ a my se nadechneme čerstvého vzduch …….

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, může každý tuto chvíli vnímat po svém.

 

Slunce ve znamení Vah 22.9. 2016 16:20 hod  – 23.10. 01:35 hod

Vstup Slunce do Vah – podzimní rovnodennost, Slunce překročilo rovník a míří k obratníku Kozoroha

            Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi projíždí územím, kde vládne Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita), ale opět je to jiné území než, kterým již projížděl (před tím to bylo znamení Býka), tato krajina je plná společenského dění, večírků a plesů, obyvatelé jsou přívětivý, baví se mezi sebou a k návštěvníkům jsou vstřícní, ale přitom dbají na zachování rovnováhy, platí zde víc než kde jinde “všeho s mírou“.

                                  Slunce hned z kraje (26.9) potká Jupitera (podle řecké mytologie bůh Zeus) vyrazí spolu na večírek a hned mají kolem sebe spoustu přátel. Přidá se k nim na okamžik (1.10 - novolunní)  i jeho sestra Luna (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen). Slunce putuje dál, chvíli na to (4.10) na něj kývne Saturn (podle řecké mytologie bůh Kronos) a připomene mu, „…,že každá mince má dvě strany..“, a je třeba se dívat na obě. Cestou dál (7.10) na něj za rohem čeká schovaný Pluto (podle řecké mytologie bůh Hádes), který ho upozorní na řád některých věcí, který je neměnný a pro zachování rovnováhy se musí dodržovat. Do cesty se mu postaví (15.10) Uran (podle řecké mytologie bůh Uranus) a chce, ať změní směr cesty. Slunce se nedá, překoná překážku a odměnou mu je (16.10 – úplněk) rozzářený, obdivný pohled jeho sestry Luny (podle řecké mytologie bohyně měsíce Selen). Povzbuzen a obohacen o nové zkušenosti pokračuje dál v cestě, užíva si pohostinnosti Venuše, dojde k hranici a vstoupí na  území pod vládou Pluta.

               A jak se tato cesta Slunce přes znamení Vah ovlivní Zemi? Je to období harmonie a tolerance, zkusme se podívat kolem sebe „z jiného úhlu“, zastavit se a pochopit …………. Udělejme si čas na „své věci“, zvažme, co je pro nás důležité a co ne, na čem zbytečně lpíme a bez čeho se obejdeme ……..

              Každý bude trochu odlišně vnímat vliv průchodu Slunce znamením Vah, a to  podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk v Rybách  16.9.2016 v 21:05 hod.

            Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi bezbřehou oblastí, které vládne Neptun (podle řecké mytologie bůh vod a moří Poseidon), všude se rozprostírá vodní hladina. Je tu klid a ticho, jen moře tiše šumí…… Koně se proměnili v mořské koníky a ona pomalu pluje, cítí se bezpečně, nechá se unášet a užívá si to ……., vidí ji její bratr Helios (podle řecké mytologie bůh Slunce), má jí přímo proti sobě dívá se na ní a nemůže z ní spustit oči, jak je krásná. Luna ozářená Sluncem září a její láskyplný svit se šíří všude kolem. Helios je hrdý na svoji sestru a z oblasti, kde sám je (znamení Panny – oblast pod vládou Merkura podle řecké mytologie bůh Hermés), která mu umožňuje lépe, než kde jinde, pochopit svou sestru a projevit jí své uznání a obdiv …….

……… a co my na Zemi? Zastavme se na chvíli, koukněme se kolem sebe a udělejme si čas na své blízké, nebojme se jim projevit lásku, neočekávejme nic, jen si užívejme té krásné chvíle, kdy jsme spolu…………… Stínové zatmění, které tento úplněk provází, vnímejme jako upozornění, že nemusíme vše vidět, někdy stačí naslouchat a uslyšíme…….

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, může každý tuto chvíli vnímat po svém.

 

Slunce ve znamení Panny 22.8. 2016 18:26 hod  – 22.9. 16:09 hod

       Slunce (podle řecké mytologie bůh Helios) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi  projíždí územím, kde vládne Merkur (podle řecké mytologie bůh Hermés), ale je to jiné území než, kterým již projížděl (před tím to bylo znamení Blíženců), tato krajina je logická a praktická, vše má své místo, je uspořádána až s matematickou přesností, je zde pořádek a čistota…..

……. Slunce projíždí krajinou, hned z kraje cesty se potká (1.9 - nov) se svou sestru Lunou (podle řecké mytologie bohyně Selen), aby se jí svěřil s tím, že všemu chce porozumět a všemu přijít „na kloub“, uvidí (2.9) ho Neptun (podle řecké mytologie bůh Poseidon) a upozorní ho, že nemusím vždy věcem, které se mu dějí rozumět, ale je důležité je umět přijmout…, to se však nelíbí Saturnovi (podle řecké mytologie bůh Kronos), který mu hned (2.9) nasadí „brouka do hlavy“ a našeptá, ať vybočí s cesty a pustí se do zkoumání neznáma …. Pluton (podle řecké mytologie bůh Hádes) Slunce podpoří (7.9), aby se nenechal zmást a jel dál svou cestou. O kus dál (13.9) potká Slunce Merkura, který mu zodpoví a vysvětlí vše, na co se ho zeptá. Slunce je však netrpělivý, jako by odněkud zpoza rohu slyšel, Marse (podle řecké mytologie bůh Ares), jak ho volá a vyzívá, ať se nezdržuje a jede dál bez vysvětlení. Slunce se nenechá strhnout k ukvapenostem a odměnou mu je pohled jeho sestry Luny (16.9 – úplněk), která je plna pochopení nezištné lásky a posílá mu ji přes celou oblohu ………….

               A jak se tato cesta Slunce přes znamení Panny projeví na Zemi? Je to období, které nás nutí si dát věci do pořádku, zároveň nás upozorňuje, že tu nejsme sami, a že jsou kolem nás lidé, kteří nás potřebují …………. Udělejme si čas na sebe a pak se rozhlídněme kolem sebe, jestli někdo nepotřebuje naši pomoc ……..

              Na každého samozřejmě bude vliv průchodu Slunce znamením Panny působit podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk ve Vodnáři  18.8.2016 v 11:27 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projíždí ve svém vozíku taženém dvěma koňmi  chladnou oblastí „Ledového království“, kde je doma Uran (podle řecké mytologie bůh nebes Uranos),  všude se třpytí bělostný sníh a led, zima tu, jak by se mohlo zdát, ale není , je tu příjemně, vše je jasné a viditelné…  Luna se dívá přímo proti sobě na svého bratra Helia (podle řecké mytologie boha Slunce), ten je doma ve znamení Lva a září na všechny strany.  Helios vidí Selén a rozzáří se ještě víc, chce se jí pochlubit, co dokázal a ukázat, jak umí vládnout.  Selén se na něj dívá s uznáním, ale zároveň s nadhledem a shovívavým úsměvem, vždyť tady, kde nyní je, nevládne nikdo, a přitom vše má svůj řád, je zde plno technických vymožeností,  vše je řízeno elektronicky, trochu jako odjinud - z budoucnosti, a aby nebyla nuda, sám Uran se čas od času nečekaně postará o zpestření, najednou je  vše jinak, všichni jsou zapojeni a společně se vypořádávají  s nastalou změnou, platí tu heslo „rovnost, svornost, bratrství“ ……   

……… a co my na Zemi? Přestaňme se chvilku zabývat malichernostmi, povznesme se nad každodenní starosti, zkusme se zbavit předsudků, které nás „svazují“, rozhlídněme se kolem sebe, pobuďme s přáteli a užijme si jejich společnosti, a jest-li se nám něco nečekaného přihodí, využijme toho ke změně, náhody neexistují ……………

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, může tato chvíle každému přinést něco jiného.

 

Slunce ve znamení Lva 22.7. 2016 11:18 hod. – 22.8 18:27hod

       Helios (bůh Slunce podle řecké mytologie) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi  vjíždí na území, kde vládne on sám. Je to krajina velmi přehledná, plná vyvýšenin odkud je rozhled do kraje, stačí na ně vystoupat a je vidět široko daleko, ale pozor jsou to místa střežená samotným Heliem, který sice dovolí vstoupit každému, ale uvidět znamená převzít zodpovědnost, někoho to posílí a někoho spálí ………. Helios projíždí svou krajinou pozdraví se (1.8), se Saturnem (podle řecké mytologie bůh Kronos), který ho upozorní na to co nevidí, ale je vidět z jiného úhlu pohledu, chvíli na to přivítá Helios u sebe na jednom ze svých paláců svou sestru Selen (podle řecké mytologie bohyně Měsíce), aby jí mohl vyprávět, co kde viděl. Helios putuje krajem dál a než ho opustí, mávne (16.8) na něj Uran (podle řecké mytologie bůh Uranos) a popřeje mu plno nových zážitků na další cestě    …………..

               A jak se tato cesta Slunce přes znamení Lva projeví na Zemi? Je to doba klidu a pohody, vše běží podle daného řádu, užívejme si toho, není co řešit. A kdo přeci jen potřebuje něco řešit tak s rozvahou, protože Slunce nejen hřeje, ale i spaluje………….

 Na každého samozřejmě bude vliv průchodu Slunce znamením Lva působit podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Úplněk v Kozorohu  20.7.2016 v 0:56 hod             

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selen) projela ve svém vozíku taženém dvěma koňmi  polovinou oblohy a dívá se z protější strany na svého bratra Helia (podle řecké mytologie boha Slunce), ten jí pohled opětuje. Dívají se na sebe, Helios Selén zalévá svou září plnou něhy a bratrské lásky, ona je však ostražitá, prochází oblastí, které vládne Saturn (podle řecké mytologie Kronos). Je to krajina plná skalisek a nehostinná, Selen musí dávat pozor, jít opatrně, aby neudělala chybný krok a nebezpečný úsek přešla. Cítí podporu svého bratra a ví, že to nesmí vzdát, tady platí: …“Co Tě nezabije, to Tě posílí“…..  Saturn, ten starý učitel, ji sleduje, zkouší ji, a na konci ji spravedlivě odmění ….

……… a co my na Zemi? Máme příležitost se zamyslet nad tím, co vlastně chceme, co jsme pro to ochotni udělat, čeho se vzdát a pro co bojovat. Máme čas na rozmyšlenou, tak si ho dopřejme a plni odhodlání se pusťme za vytčeným cílem ……………

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude toto zastavení každý vnímat po svém.

 

Novolunní  v Raku  4.7.2016 v 13:00 hod. Měsíc a Slunce jsou v zákrytu.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selén) se setkává se svým bratrem Sluncem (podle řecké mytologie bůh Helius) v krajině, které vládne. Vítá bratra u sebe doma , je ráda, že ho má na chvilku pro sebe, i on je rád a uzavírá se s ní do jejího hradu, nikdo je nevidí, jen Neptun (podle řecké mytologie  bůh moře Poseidon) je jejich tichým společníkem.

….. my na Zemi může cítit příval nostalgie, můžou víc než jindy na nás působit rodinné vzpomínky, přepadat pocit melancholie, přijmeme to, zavzpomínejme……, ale pozor nesahejme raději po sklence vína, mohli bychom snadno překročit míru ……

 Na každého samozřejmě působí děje na obloze podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při jeho narození, na každého trochu jinak…...

 

Slunce ve znamení Raka 21.6.2016 v 0:22 hod - 22.7. 2016 11:18 hod.

Slunce se dotkne obratníku Raka – Letní Slunovrat

       Helios (bůh Slunce podle řecké mytologie) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi opouští krajinu pod vládou Merkura (podle řecké mytologie bůh Hermes) a vjíždí na území, ve kterém vládne jeho sestra Selén (Luna podle řecké mytologie bohyně Měsíce), je to oblast plná klidu, trochu tajemná, trochu pohádková. Helios je ostražitý, neví, kdo ho vidí ……..     Vládne tu rodinná nálada, ale je třeba dávat pozor, je křehká, stačí málo a může ho zalít vlna emocí.

                                Po chvíli Helia dojde Hermes (7.7), který spěchá dál, tato krajina mu nesedí je tu na něj moc klidu. Heliovi se tu líbí, užívá si ochrany své sestry Selén, k Hermovi se nepřidá, nechává ho běžet. Plutón (podle řecké mytologie bůh Hádes) Helia uvidí (8.7) a dohlédne na to, aby si Helios uvědomil, co pro něj toto rodinné zázemí znamená. Helios jde dál a dostane se na dohled (10.7)  Jupitera (podle řecké mytologie bůh Zeus), který spokojeně přikyvuje. Helios klidně pokračuje, nechtíc zkříží (16.7) cestu Uranu (podle řecké mytologie bůh Uranos) a má co dělat, aby se mu spřežení nesplašilo, naštěstí je opodál Mars (podle řecké mytologie bůh Ares) a ten mu pomůže (17.7) koně uřídit. Koně se zklidní a Helios pomalu dojede k hranici, kde začíná jeho území a kde si bude moci odpočinout a vychutnat si pocit moci……

               A jak se tato cesta Slunce přes znamení Raka projeví na Zemi? Je to čas rodinné pohody (není náhoda, že je to čas rodinných dovolených), tak si ji užijme, na chvíli odložme spěch a ponořme se „do pohádky“ jen pozor, nesněme, probuzení by mohlo být plné překvapení………..

 Na každého samozřejmě bude vliv průchodu Slunce znamením Raka působit podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

             

Druhý úplněk ve Střelci   20.6.2016 v 13:01 hod.

Luna (podle řecké mytologie bohyně Selen) projela ve svém vozíku celou oblohou a opět přijela na území, kde vládne Jupiter.  Selen vidí svého bratra Helia (boha Slunce) na druhé straně oblohy, ten je stále ještě v krajině pod vládou Merkura (podle řecké mytologie boha Herma) prošel jí a chystá se ji opustit. Helios se Selen na sebe dívají a nemůžou se vynadívat.  Helios získal nové zkušenosti, má plno nových postřehů a nápadu, všechny je chce Selen sdělit, i ona si od minulého setkání ledasčím prošla, má daleko víc pochopení a ví, že se nedá stihnout všechno, že je třeba si pečlivě vybrat a s novými  informacemi  cíleně nakládat ……

     ……, tento úplněk nám může pomoci rozeznat to důležité od nedůležitého, ujasnit si co vlastně chceme a někam nás nově nasměrovat  …... Nebojme se pustit do něčeho nového.

Podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude každý tento okamžik vnímat po svém.

 

Novolunní  v Blížencích  5.6.2016 v 04:59 hod. 

               novolunní vBlížencích V oblasti pod vládou Merkura (podle řecké mytologie bůh Hermés) se Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selén) setkává se svým bratrem Sluncem (podle řecké mytologie bůh Helius), přidává se k nim Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita) a všichni se společně baví a užívají si společného setkání. Veselí se, sdělují si, co kde viděli a co je kde nového……  Společně vymýšlí, co podniknou za taškařici. Zpoza rohu je pozoruje Jupiter (podle řecké mytologie bůh Zeus) a kroutí hlavou a říká si: „… chovají se jako malé děti…..“. Pozoruje  je také starý učitel Saturn (podle řecké mytologie bůh Kronos), hrozivě na ně kývá prstem, je připravený zasáhnout, ale nezasahuje. Země se otáčí, „mejdan“ končí, všichni se loučí, rozcházejí se a  každý se vydává  svou cesta ……………

              A co my na Zemi?  ……… my se můžeme pobavit, ale neměli bychom vyvozovat žádné závěry a uzavírat závazky, až se Lunu zase rozběhne po obloze, mohli bychom se divit, co jsme to udělali……….., pobavte se užijte si, ale pozor na následky………….

 Na každého samozřejmě působí děje na obloze podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při jeho narození, na každého trochu jinak…...

 

První úplněk ve Střelci   21.5.2016 v 23:15 hod.

        Luna (podle řecké mytologie bohyně Selen) pomalu jede ve svém vozíku taženém dvěma koňmi oblohou, setkává se s Marsem (podle řecké mytologie bůh Áres)  v krajině, kde vládne sám Jupiter, je to zajímavá krajina plná dobrodružství a naučných stezek.  Na druhé straně oblohy uvidí Selén svého bratr Helia (bůha Slunce), ten se dívá jen na ní a nemůže z ní spustit oči, žárlí na Árese. Selén má nadhled a vidí nástrahy, které na bratra čekají v krajině, kterou prochází (znamení Blíženců). Nemůže bratrovi poradit přímo (Hermés by to prokoukl), použije zrcadlo. Musí jednat rychle, Ares nerad čeká.  Pochopí to Helios? Jestli pochopí, to se dozví, až ho opět uvidí (druhý úplněk 20.6) 

     …… takže my na Zemi pozor, tento úplněk nám může trochu zamotat hlavu, ale zároveň ukázat nové možnosti a cesty …...

 Tak se pořádně rozhlídněme a raději dvakrát!

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude každý tento okamžik vnímat po svém.

 

Slunce ve znamení Blíženců 20.5.2016 v 16:36 hod - 21.6. 2016 00:22hod.

       Slunce jako Helios (bůh Slunce podle řecké mytologie) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi na své pouti po obloze opouští pohodovou krajinu, ve které vládla Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita) a vstupuje do kraje pod vládou Merkura (podle řecké mytologie bůh Hermés), je to oblast plná překvapení, ale i zábavy, vtipných nástrah a léček. Překážky, které zde bude muset Helios překonat nejsou o odvaze, ale o důvtipu a předvídatelnosti, Hermés si rád hraje a baví na úkor druhých – samozřejmě, když ho nechají. Co je jeden den tak, je druhý den jinak. Helios musí být stále ve střehu, a když prohlédne Hermovu lest, Hermés potěšen vymýšlí další hru  …….....

         Jen co Helios vstoupí do této oblasti, na dálku pozdraví svou sestrou Selén (úplněk 21.5), která spolu s Marsem (podle řecké mytologie bohem Áresem) mu pošlou pár rad na cestu, ale pozor je to jak v zrcadle, platí to nebo platí opak. O kus dál (2.6) bude míjet Neptuna, na něj si musí dát pozor, aby ho jak „vodník nestáhl do hlubin mořských“, ale žádný strach, Hermés ho nenechá a zdálky přihlížející Saturn jen jako starý učitel „pokroutí hlavou“. Další nástraha na Helia bude čekat od Jupitera (4.6), ten ho zas bude chtít využít jako „pracovní sílu“.  Helios, ale popoběhne, aby se mohl setkat se Selén (5.6 – nov) a následně s Venuší (6.6) s oběma si sdělí zážitky, vymění zkušenosti a rady na další cestu. Na další cestě se nechá inspirovat Uranem (14.6) a k překonání dalšího úseku vsadí na „svaly“. Ještě než pustí území Herma opět se na dálku pozdraví se Selén (úplněk 20.6) a vkročí na území, ve kterém vládne jeho sestra Selén…..         …………….

               A jak se tento pobyt Slunce ve znamení Blíženců projeví na Zemi? Bude to asi chtít trochu nadhledu a nebrat věci černobíle. Zasmát se věcem, kterým se jindy nesmějeme.  Načerpat optimismu co to jen půjde.  A dát si pozor na to „co je před a co za zrcadlem“ ..…..

 Každý samozřejmě bude tento průchod Slunce znamením Blíženců vnímat podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození.

 

Novolunní  v Býku  6.5.2016 v 21:29 hod. 

   Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selén) se setkává se svým bratrem Heliem (podle řecké mytologie bůh Slunce), jejich hostitelkou je sama Venuše (bohyně Afrodita), kolem se rozprostírá pohoda a klid, zní hudba. Mají dostatek jídla, pití, můžou se bavit a radovat, užívat si jeden druhého, vždyť také vidí jen jeden druhého a nevnímají nic kolem ……………..

              A co my na Zemi?  ……… my „se hodíme do pohody“……….., užijte si tuto bezstarostnou chvilku, než se  Lunu zase rozběhne po obloze.

                   

 Na každého samozřejmě působí děje na obloze podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při jeho narození, na každého trochu jinak…...

Úplněk ve Štíru  22.4.2016 v 7:23 hod.

       Luna (podle řecké mytologie bohyně Selen) pomalu jede ve svém vozíku taženém dvěma koňmi oblohou, projíždí tajemnou krajinou, je to krajina plná zákoutí a hlubin, která umožňuje lépe poznat sama sebe a dojít k podstatě věcí, vládne tu sám Hádés a krásné Selén poodhalí něco ze svých tajemství. Z druhé strany oblohy uvidí Selén její bratr Helios (bůh Slunce), dívá se jen na ní a nemůže z ní spustit oči, ta si užívá  jeho záře, je nádherná, svůdná, žádostivá, v každém, kdo ji spatří, probouzí lásku a milostné pocity…….

                                      … takže my na Zemi pozor, tento úplněk může přinést nejen milostné vzplanutí, ale také osudovou lásku, může nám pomoci si udělat „jasno v citech“ a nahlédnou „pod povrch věcí“. Tak nepropásněme tento okamžik a rozhlídněme se kolem sebe!

A podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude každý tento okamžik vnímat po svém.

 

Slunce ve znamení Býka 19.4.2016 v 17:29 hod - 20.5. 2016 16:36 hod.

       Slunce jako Helios (bůh Slunce podle řecké mytologie) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi na své pouti po obloze opouští divokou krajinu, kde vládne Mars (řecká mytologie bůh Áres) a vstupuje do kraje pod vládou Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita), je to bezstarostná rozlehlá krajina plná harmonie a pohody. Klid se tu prolíná s veselí. Venuše podporuje umění a je obklopena hudebníky, básníky, herci, malíři …….....

         Jen co Helios vstoupí do této oblasti, na dálku pozdraví svou sestrou Selén (úplněk 22.4) a ujistí se, že má pochopení pro jeho uvolněnost, kterou si zde může dopřát.  Po chvilce putování mu Neptun ukáže (1.5) možnosti radovánek a Jupiter ho do nich požitkářsky vtáhne (3.5), ale pozor nic se nesmí přehánět. Helios potká Selén (novolunní 6.5), na chvíli oba zapomenou na okolí a užijí si setkání. Pluton Helia lehce upozorní (7.5) na střídmost. Po setkání s Merkurem (9.5) již bude Helios vědět jak nakládat s tím, co je mu zde nabízeno…………….

               A jak se tento pobyt Slunce ve znamení Býka projeví na Zemi? Jaro je v plném proudu, zem se otepluje a my můžeme dopřát chvilku pro sebe a trochu se rozmazlovat. Využijme toho k načerpání nových sil a dobré nálady.

 Každý samozřejmě podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude pociťovat tento průchod Slunce znamením Býka.

 

Novolunní  v Beranu  7.4.2016 v 13:23 hod.

           Luna (podle řecké mytologie bohyně Měsíce Selén) prochází územím, ve které vládne Mars (podle řecké mytologie je to bojovný bůh Áres ), jeto krajina drsná a nebezpečná plná neočekávaných nástrah,a tak si jinak něžná Luna oblékla zbroj a jako Amazonka putuje touto krajinou. Potkává svého bratra boha Slunce Helia i on má na sobě zbroj, ale na jeho zbroji jsou vidět šrámy po boji. Helios se směje a s nadšením sestře vypráví co zažil, ona má oči jen pro něj a dychtivě naslouchá. Ve vzduchu je stále ještě cítit tajemný dech Plutona a zdvižený prst Saturna. Toto setkání trvá jen chvilku pro oba je to okamžik, kdy se můžou věnovat jen sami sobě a na chvilku jakoby se „svět zastavil“, musí se však rozloučit a vydat dál každý svou cestou. Luna rychleji, nemůže tu pobývat dlouho, Helios si ještě chvilku užije bojovného prostředí a poměří síly…………….

               A co my na Zemi?  ……… my si dáme pozor na zbrklé jednání, abychom se neunáhlili a pak se nedivili, co jsme to vlastně udělali……….., dopřejme si chvilku odpočinku a počkejme na Lunu – Selén až se zase rozběhne po obloze…………..

 Na každého samozřejmě působí děje na obloze podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při jeho narození,  na každého trochu jinak…...

 

Úplněk ve Vahách  23.3.2016 v 13:00 hod.

                                         Luna podle řecké mytologie bohyně Selen se na své pouti po obloze vidí tváří tvář se svým bratra Slunce ( boha Helia podle řecké mytologie), který společně s Merkurem projíždějí divokou krajinou plni mladického nadšeni a ona je pozoruje s nadhledem a shovívavým úsměvem, jako čekala co Ti dva vymyslí , aby jim mohla „ostré hrany pomoci obrousit“…….

……… a nám na zemi může tento úplněk přinést chvilkové zklidnění v jarním rozjezdu, krátké zastavení , kdy si můžeme rozmyslet co dělat dřív a co později . Tak nepropásněme tento okamžik a využijme ho!

Každému tento okamžik přinese něco jiného podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, a tak toho využijme, každý samozřejmě po svém.

 

Jarní rovnodennost (vstup Slunce do znamení Berana)  20.3.2016 v 5:30 hod.

      Slunce přešlo rovník a vrátilo se nad severní polokoulí.

                               Slunce jako Helios (bůh Slunce podle řecké mytologie) ve svém voze taženém okřídlenými koňmi na své pouti po obloze opustilo bezbřehou krajinu pod vládou Neptuna, a vjelo do oblasti, které vládne Mars.  Je to krajina ryzí, divoká, nespoutaná, vydat se přes toto území znamená, vydat se na cestu plnou dobrodružství, ale i nástrah a překážek. Helios plný síly a nadšení se rozjede krajinou s odhodláním „ … co tě nezabije, to tě posílí “. Hned z kraje (23.3) se uvidí (úplněk) se svou sestrou Selén (bohyní Měsíce podle řecké mytologie), plnou očekávání jak to zvládne. Jen co Selen poodejde potká Merkura, který mu dá na cestu několik rad, o kus dál (26.3) ho z dálky podpoří samotný Mars a Saturn předá pár svých zkušeností (5.4.),  to vše bude  potřebovat  při střetu (6.4) s Plutem,  který ho bude lákat na scestí, ale on nesmí podlehnout.  Helios potká (7.4) Selén, ta ho obejme (novolunní) a povzbudí na další cestě.  Jen co se se sestrou rozloučí a vydá dál, dojde (9.4) Urana, ten mu ukáže úplně jinou cestu. Po setkání s Uranem se Helius vydá novou cestou a již bez útrap dojde k hranici se zemí patřící Venuši, tu překročí (19.4) a půjde dál ……

 A jak se tento návrat Slunce projeví na Zemi?  Po zimním spánku se příroda probouzí, vše začíná růst a síla Slunce den ode dne roste. Necháváme se unášet jarní náladou, ale pozor probuzení ze zimního spánku nás může překvapit.............

 Na každého samozřejmě podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, má pouť Slunce  po obloze trochu jiný vliv.

 

Slunce vstoupilo do znamení Panny  23.8.2014 v 6:45 hod a bude jím procházet do 23.9.2014 do 4:28 hod.

                Helios bůh Slunce (řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti po obloze vstupuje do oblastí pod vládou Merkura (podle řecké mytologie bůh Hermes).  Je oblast plná racionality a smysluplnosti. Helios si při návštěvě  Hermova sídla prověří nejen své logické myšlení , ale i zručnost a praktické dovednosti, musí si však dát pozor na Neptuna (29.8.),  který ho bude chtít zmást a nastraží mu léčku, Helios ji překoná. Poté mu Plutón vysvětlí (3.9.),  že platí „ co Tě nezabije, to Tě posílí“ a Saturn mu pomůže z toho vyvodit (11.9.) potřebné ponaučení  …………………..…

                 A jak se tento průchod Slunce znamením Panny projeví na zemi?  Je to období, kdy léto končí, vrcholí sklizeň, můžeme se radovat z úrody, ale je potřeba myslet na novou setbu.  Využijme tento čas na vyřízení praktických věcí.  Každý podle toho, co mu daly hvězdy do vínku při narození, muže využít tento čas po svém.

 

Letní slunovrat (vstup Slunce do znamení Raka)  21.6.2014 v 12:51 hod 

          Letní slunovrat      Z pohledu astronomie se Slunce dotklo obratníku Raka a vrací se zpět k rovníku – dny jsou dlouhé, ale pomalu se zkracují. Pro astrology Slunce vstoupilo do znamení Raka - úseku na ekliptice, kterému vládne Luna.

Helios (bůh Slunce - řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti projel oblastmi probouzející se přírody, plné dětské hravosti a veselí.  Vstupuje do oblasti, kde ho uvítá jeho sestra Selen (bohyně Měsíce – řecká mytologie), obejme ho náručí plnou citů a sesterského pochopení, poskytne mu rodinné zázemí a bezpečí.  Helios zde bude moci načerpat nových sil z rodinných kořenů a posilnit se na další cestu. Sílu bude potřebovat, vždyť  záhy bude muset „skládat účty“ Plutonovi (4.7.), a postavit se Uranovi (8.7.), který ho bude chtít „zlákat na zcestí“.  Jupiter ho povzbudí na vytčené cestě  (24.7.), ale to už bude procházet svou domovskou oblastí  (znamením Lva) ………………..

A co to přináší nám na Zemi? Je to období zrání, do období sklizně máme trochu času, tak ho využijme, odpočiňme si , užívejme si rodiny a rodinného zázemí , věnujme trochu času sami sobě  upevněme si žebříček hodnot, uvědomme si, jak je pro nás důležité rodinné zázemí, láska , klid a pohoda. Nespěchejme a ze slunečních paprsků načerpejme nových sil do dalšího období.…….

 

Novolunní (Luna v konjunkci se Sluncem) ve znamení Býka  29.4.2014 v 8:15 hod 

              Novoluní v Býku  Na své pouti po obloze se Luna co by Selene (bohyně měsíce) opět setkává se svým bratrem Heliosem (bohem Slunce), oba se ze setkání radují a užívají si pohostinnosti Afrodity, v jejímž paláci se nacházejí.  Selén je plně pod bratrovou mocí, je oslněná jeho září a omámená prostředím, kde se ocitla.  V místech, kde je jindy plná harmonie a klidu, je nyní zmatená a neví si rada. Počkejme chvíli než se dostane z bratrova vlivu, bude zase sama sebou a opět se pustí na svou cestu po obloze.

A jak se toto setkání Luny se Sluncem projeví na zemi? Mohou se nám dít věci , které nás citově zasáhnou, ale nedokážeme je zpracovat. Neřešme je hned, dejme jim čas (stačí dva –tři dny), pak se nám ukážou v „jiném světle“, a my pochopíme…………………...

A opět nezapomeňme! Lišíme se navzájem tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození (horoskopem) a tudíž i vliv tohoto Novolunní bude mít na každého trochu jiný vliv.

Slunce vstoupilo do znamení Býka  20.4.2014 v 5:55 hod.

               Slunce v Býku Helios bůh Slunce (řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti po obloze opouští nevyzpytatelnou krajinu, které vládne Mars a dostává se do oblastí pod vládou Venuše (podle řecké mytologie bohyně Afrodita).  Je zde útulno a láska a kráse je cítit ze všech koutů. Helios je Afroditou úplně očarován, nechává se hostit v jejím paláci a užívá si všech radovánek, které jsou mu nabízeny.  Ale „nic netrvá věčně“ a Helios se musí vydat na další cestu, sám Pluton mu ji připomene  (4.5.) od Jupitera dostane zásoby na cestu (6.5.). Jen Saturnovi se Heliova rozjařenost moc nelíbí a tak mu připomene, co je důležité a co povrchní (10.5.) …………………..…

A jak se tento průchod Slunce znamením Býka projeví na zemi?  Je to období, kdy jaro je v plné síle, je to čas lásky. Užijme si to a nenechme si zkazit tyto chvíle malichernostmi. Na každého samozřejmě podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude mít tato pouť Slunce po obloze trochu jiný vliv.

Jarní rovnodennost (vstup Slunce do znamení Berana)  20.3.2014 v 17:56 hod.

                Slunce překračuje rovník a stoupá nad severní polokoulí.

Helios bůh Slunce (řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti po obloze opouští bezbřehou krajinu pod vládou Neptuna, a vjíždí do míst, kterým vládne Mars.  Je to oblast, ve které Helios začne nabírat ztracenou sílu a plný energie se vydá na další cestu plný odhodlání k velkým činům.  Po zimním spánku se příroda probouzí, vše začíná růst a síla slunce den ode dne roste ………

 Helios plný síly a nadšení se rozjede krajinou, bude si však muset dát pozor, aby se nezastavit a nepodlehl bujarému veselí Jupitera (1.4.), který hlásá : “všude dobře doma nejlépe“, protože ho čeká setkání s Uranem (2.4.), který mu ukáže nový směr a Pluton mu dá najevo (3.4), že zvolená nová cesta nebude snadná, ale stojí za to se po ní vydat ….…….

 A jak se tento vzestup Slunce projeví na zemi?  Budeme si muset trochu „vyhrnout rukávy“, sklepat zimní melancholii, nadechnou svěží jarní vzduch a postit se do nových aktivit. Nemusíme se bát, že na to zůstaneme sami, stačí se rozhlédnout a uvidíme vedle sebe parťáka, který se s námi do toho pustí.  

Na každého samozřejmě podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude mít tato pouť Slunce  po obloze trochu jiný vliv.

 

Slunce vstoupilo do znamení Vodnáře  20.1.2014 v 4:50 hod 

                Helios (bůh Slunce - řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti pomalu opouští  nehostinnou krajinu a  dostává se do oblasti, kde si konečně může vydechnout a urovnat myšlenky, zpracovat nabyté zkušenosti, není zde ničím omezován, je sám sebou a má čas přemýšlet o budoucnosti.  I když Helios stojí pevně ve svém voze musí dávat pozor, aby neminul Urana, který mu ukáže nový směr (29.1.), a o kousek dál ho čeká střetnutí se Saturnem, kdy ho pochybnosti mohou z nového směru odchýlit (11.2.). On to však ustojí a za pomoci Marse (15.2.) se rozjede vpřed …….

A co to přináší nám na Zemi? Je to období , kdy zima vrcholí, a pomalu bude její moc končit. Nostalgické doba vánoc je za námi a my se můžeme připravit na blížící se jaro, je to období, kdy si můžeme rozmyslet, co chceme a vytvořit si plány do budoucna. Je to období, kdy „pravda vystupuje na povrch“,  předsudky se rozpadají a upevňují se přátelství…….., je jen na nás, jak toto období využijeme.

            Novolunní (Luna v konjunkci se Sluncem) ve znamení Kozoroha  1.1.2014 v 12:14 hod 

                Nov v KozorohuNa své pouti po obloze se Luna (Selene - bohyně měsíce) setkává se svým bratrem Sluncem (Heliosem - bohem Slunce) v oblasti, které vládne Kronos. Je to oblast nehostiná, plná překážek, kde si poutník musí mnohé odepřít a nejednou si sáhne na dno svých sil. Stříbrné světlo Luny je plně pohlceno zlatou září bratra, který ji chrání a jako rytíř je připraven k boji. Není zde však prostor pro otevřený boj, a tak musejí velmi uvážlivě volit další kroky, aby se co nejbezpečněji dostali z moci Krona, kde se za omyly platí vysoká cena. Nejsou zde však sami, je tu posel bohů Hermés, který jim svým důvtipu a chytrostí pomůže překonat nejednu překážku nastraženou Kronem. Dále je tu bůh podsvětí Hádes, který boří staré hodnoty a vytváří nové, a tak získané poznatky nabývají trvanlivosti. A až se oba sourozenci opět vydají každý svou cestou, budou bohatší o nové zkušenosti. Luna opustí ochranná křídla bratra a půjde dál sama. Dejme jí proto čas, ať v sobě zpracuje zážitky a posílena může vykročit na další cestu po obloze.

A jak se toto setkání Luny se Sluncem projeví na zemi? Mohou se nám dít nepochopitelné věci nebo nás potkat nepochopitelné události. Neřešme je hned, dejme jim čas (stačí dva – tři dny), pak je uvidíme v „jiném světle“, pochopíme a lépe rozpoznáme podstatné od nepodstatného. Z něčeho se poučíme, něčemu se zasmějeme .........

Nezapomeňme! Vliv tohoto Novolunní bude mít na každého trochu jiný vliv, podle toho co mu daly „hvězdy do vínku“.

Zimní slunovrat (vstup Slunce do znamení Kozoroha)  21.12.2013 v 18:10 hod 

      Zimní slunovrat  Z pohledu astronomie se Slunce dotklo obratníku Kozoroha a vrací se zpět k rovníku – dny se prodlužijí. Pro astrology Slunce vstoupilo do znamení Kozoroha - úseku na ekliptice, kterému vládne planeta Saturn – přísný učitel.

Helios (bůh Slunce - řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti putuje podsvětím. Je čas se vrátit. A tak si musí Helios proklestit cestu na povrch, musí dobře zvažovat každý krok, překonat nejednu překážku a jít stále dopředu. Bůh času Kronos ho sleduje a nic mu „nedá zadarmo“. A až Helios opustí tuto nehostinnou krajinu, rozzáří se novým čistým světlem ..........

A co to přináší nám na Zemi? Je to období klidu, krajina spí a my máme čas rozmýšlet, hodnotit uplynulé a připravovat se na budoucí, máme čas se zastavit a rozhlídnout se kolem sebe. Nespěchejme a dopřejme všemu svůj čas.

Úplněk (Luna v opozici na Sluncem) ve znamení Blíženců  17.12.2013 v 10:28 hod 

                 Luna (bohyně měsíce Selene - řecká mytologie) stojí proti svému bratru Slunci (bohu Heliosovi) tváří v tvář, dívá se na něj, nemůže k němu a přesto mu přes "vesmírné moře" sděluje, čím vším od jejich posledního setkání ve Střelci prošla, co ji potkalo za dobrodružství  (11.12), jaká úskalí (8.12) a překážky (5.12.) překonala a on jí naslouchá, je soustředěn jenom na ni a její vyprávění, naslouchá tak, aby mu nic neuniklo, ví, že jen co mu vše řekne pustí se na další cestu plna očekávání dalších zážitku. Je už zkušenější z předchozí cesty a tak, si dalších cesty bude umět víc užít a pobavit se (19.12.), nebude se bát zariskovat a projevit se (26.12.), v závěru se bude umět s pokorou sklonit a přijmout moudrá ponaučení (29.12). A až se opět setká se svým bratrem, padne mu do náruče (1.1.), bude o dost zkušenější.

A jak se tento dialog Luny se Sluncem projeví na zemi?  Můžeme přijít na spoustu nápadů a podnětů jak věci dělat jinak, lépe a radostněji.  Využijme tohoto okamžiku, a podělte se s ostatními o své zážitky a zkušenosti.

Nejsme stejní, lišíme se navzájem tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození, a tak bude mít tento úplněk na každého trochu jiný vliv.

Slunce ve znamení Střelce  22.11.2013 v 4:47 hod – 21.12.2013 18:10 hod 

                Na své pouti po obloze Slunce, jako Helios (podle řecké mytologie boha Slunce),  vstupuje do oblasti, které vládne Zeus bůh nebe a země.  Je to oblast, která vyzývá k dobrodružství, je to oblast plná podnětů a láká podniknout cestu do neznáma, prozkoumat neznámé končiny a objevit zatím neobjevené.

Je to období, ve kterém, po předchozím období znamení Štíra ( kde jsme měli možnost si srovnat vlastní žebříček hodnot), se můžeme rozhlédnout kolem sebe a postit se do nových projektů, vydat se cestou nových poznání a rozšířit si své znalosti a vědomosti ………….

Slunce ve znamení Štíra  23.10.2013 v 8:09 hod – 22.11.2013 4:47 hod 

               Vstup Slunce do ŠTíraNa své pouti po obloze Slunce v podobě Helia (podle řecké mytologie boha Slunce),  vstupuje do oblasti, které vládne bůh podsvětí Hádes.  Je to oblast, kde se vstupuje do podsvětí, oblast ve které každý poutník přehodnocuje svůj žebříček hodnot, uvědomuje si co je pro něj podstatné a životně důležité a co jsou malichernosti. V této oblasti není místo pro přetvářku a „pravda vystupuje na povrch“. Je to oblast, kde si každý uvědomí své životní potřeby a někdy si i „sáhne na dno“. A koho potká Helios při průchodu touto oblastí? 26.10. mu pomůže Neptun ponořit se k podstatě věcí a tím získat nadhled,  1.11. mu Pluton ukáže správný směr, 3.11. ho Mars podpoří ve vytrvalosti,  6.11. mu Saturn připomene co opomněl a 12.11 mu Jupiter mu dá víru do další cesty…………

Co se děje na zemi? Podíváme-li se na naši přírodu, vidíme, jak se chystá na období zimy. Rostliny shazují listy a jejich životní síla se stahuje do kořenů, zvěř si dělá zásoby a zateplují pelíšky …………. Persefona dcera bohyně Demeter se vrací do podsvětí, aby zde strávila třetinu roku se svým manželem Hádem.

 

Podzimní rovnodennost (vstup Slunce do znamení Vah)  22.9.2013 v 22:43 hod 

              Podzimní rovnodennost  Helios bůh Slunce (řecká mytologie) ve svém voze taženým okřídlenými koňmi na své pouti po obloze se vydává na cestu do podsvětí, překračuje rovník a sestupuje dál k jižnímu pólu. Začíná se ochlazovat, noci se prodlužují, je potřeba toho ještě dost obstarat než přijde zima. Helios bude muset  na své cestě čelit různým překážkám nejprve mu Pluton připomene kam vlastně jde a bude mu v tom chtít zabránit (2.10.), Uran si s ním bude chtít změřit své síly (3.10.), takže si nevšimne Jupitera, který mu bude podávat pomocnou ruku (12.10.) až Saturn mu připomene účel jeho cesty a ukáže mu pravý směr (6.11.) u uvidí i podporu Jupitera (12.11.) a už mu ani Neptun nezabrání jít dál  (24.11.), teď už povzbuzen Uranem (30.11.) bude moci sestoupit na samé nebeské dno (21.12.), aby mohl opět stoupat …….

               A jak se tento sestup Sluncem do podsvětí projeví na zemi?  Budeme si muset trochu ujasnit priority, rozhodnout se, co chceme a co je pro nás důležité. Na každého samozřejmě podle toho, co komu daly hvězdy do vínku při narození, bude mít tato pouť Slunce  po obloze trochu jiný vliv.

Úplněk (Luna v opozici se Sluncem) ve znamení Ryb  19.9.2013 v 13:13 hod 

                Úplněk v RybáchA opět se nám do popředí dění na obloze dostávají božští sourozenci Luna a Slunce.  Luna co by bohyně měsíce Selene (řecká mytologie) se setkává se svým bratrem bohem slunce Heliosem (řecká mytologie), stojí proti sobě tváří v tvář, dívají se na sebe, ale k sobě nemůžou, tentokrát je tu každý sám za sebe, a navzájem si „skládají účty“ za období od předešlého setkání. Selén se vynořuje z hlubin a mlčky předvádí bratrovi své něžnou krásu, a tentokrát je to on, kdo je omámený, nevidí nic jiného jenom ji a je pro ni ochoten udělat cokoli. Až si Selén zcela užije bratrovi nákloností pustí se posílena jeho silou opět na svou cestu po obloze.

 A jak se toto setkání Luny se Sluncem projeví na zemi? Můžeme pochopit věci dříve pro nás nepochopitelné. Využijme tohoto okamžiku, nepřemýšlejme zbytečně a odpusťme těm, kterým cítíme, že bychom měli odpustit a projevme lásku těm, kterým chceme lásku projevit. Magická Luna v Rybách ví, co mi nevíme a racionální Slunce v Panně, vím, jak s tím prakticky naložit. Věřme svému srdci.

A opět nezapomeňme! Nejsme stejní, lišíme se navzájem tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození, a tak bude mít tento úplněk na každého trochu jiný vliv.

Planeta Venuše ve znamení Štíra  11.9.2013 8:15 hod  -  29.9.2013 19:53 hod.

                Venuše ve ŠtíruVenuše, ať už jako Afrodita (řecká bohyně lásky a krásy zrozená z mořské pěny), nebo jako Freya (severská bohyně lásky a krásy z rodu  Vánů )  na své pouti po obloze prochází oblastí, která je pro mnohé obtížná a náročná, ale pro ni je výzvou. Zde může uplatnit svou rafinovanost , s pomocí Neptuna (14.9.) se stát neodolatelnou milenkou, předvést  jakou vnitřní silou vládne, pod vlivem Saturna (18.9.) být až chladnokrevná a hned zas jakoby mávnutím kouzelným proutkem Jupitera (26.9.) smyslně vášnivá.  Než opustí  tuto oblast, s přehlédnutím mine Marta (28.9.), a tak mu dá najevo svou nezkrotnost …

 

A jak se tato Venušina pouť odrazí na Zemi ?  Bude to období přející milostným vztahům, ale i období zkoušek pevnosti opravdové lásky.  Nezapomeňme, že nejsme  stejní , lišíme se tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození , a přítomnost Venuše budeme každý vnímat  trochu jinak.

Planeta Merkur ve znamení Vah 9.9.2013 8:00 hod  -  29.9.2013 13:38 hod

                       Merkur ve Vahách   Merkur ať už jako posel bohů vynalézavý Hermes  (dle řecké mytologie syn Dia) se svou holí kloboukem a okřídlenými sandály nebo jako vychytralý Loki (dle severské mytologie adoptivní syn Odina) na své pouti po obloze vstupuje do oblasti, která je sice přívětivá, pohodářská, přeje umění, spravedlnosti a domluvě, ale jeho zde čeká : názorová konfrontace s Plutonem (14.9.), kdy bude muset obhájit své počínání, hned na to měření sil s Uranem  (16.9.),  kdy musí stát pevně na svých nohách a nenechat se strhnout k nepravostem, aby pak mohl povzbuzen Martem  (17.9.) hrdě pokračovat dál ……….

A jak se tato Merkurova pouť odrazí na Zemi? Bude to období vhodné k ujasnění si věcí, zvážení svých možností a najití východisek. Nejsme však stejní, lišíme se tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození a tudíž i vliv Merkura bude každý pociťovat trochu jinak.

Novolunní (Luna v konjunkci se Sluncem) ve znamení Panny  5.9.2013 v 13:36 hod 

                Na své pouti po obloze se Luna co by Selene (bohyně měsíce) setkává se svým bratrem Heliosem (bohem Slunce),  její stříbrné světlo je plně pohlceno zlatou září jejího bratra. Je touto září celá zaplavená a plně pod bratrovou mocí. Selén je natolik bratrem omámená, že této noci snad ani nesestoupí  ke své lásce – spícímu pastýři Endymiónovi.    V oblasti, kde je jindy praktickou a obětavou patronkou, je nyní zmatená a neví si rada. Dejme jí proto čas, ať v sobě zpracuje zážitky ze setkání se s bratrem a plná inspirace se může opět pustit na svou cestu po obloze.

A jak se toto setkání Luny se Sluncem projeví na zemi? Mohou se nám dít nepochopitelné věci nebo nás potkat nepochopitelné události. Neřešme je hned, dejme jim čas (stačí dva –tři dny), pak je uvidíme v „jiném světle“, pochopíme a budeme překvapení jejich logikou a racionalitou.

A opět nezapomeňme! Lišíme se navzájem tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození (horoskopem) a tudíž i vliv tohoto Novolunní bude mít na každého trochu jiný vliv.

                                                 planeta Mars ve znamení Lva 28.8. 4:05 hod  -  15.10 13:05

              Mars vstupuje do znamení LvaNa své pouti po obloze bojovný Mars, ať už jako Áres (řecký bůh války) se svým mohutným štítem a bájným mečem, nebo jako Tór (severský bůh hromů a blesků) se svým vozem taženým kouzelnými kozly a mocným kladivem, se dostává do oblastí, kde je mu přáno, může vyniknout, předvést své válečnické umění a zvítězit, užívat si slávy. Hned na počátku (30.8.) mu Luna dá dar intuice, který mu může pomoci při rozhodování. Vzápětí  (7.9.) mu Saturn hodí pár překážek do cesty a tím mu připomene, že „není všechno zlato, co se třpytí“, a ukáže i druhou stranu úspěchu. Nečekaný zvrat přijde (15.9.) od Urana, který jakoby mu chtěl ukázal novou cestu. A chvíli na to (18.9.)  přijde Venuše, a on bude moci zazářit i na poli lásky.

A jak se tato Martova pouť odrazí na Zemi ? Bude to období vybízející k akčnosti, a to ať již pracovní nebo milostné, bude přát úspěchu. Ale pozor, vše co uděláme bude hned vidět! Znamení Lva vše nemilosrdně ukáže. A ještě něco, nejsme stejní , lišíme se tím, co nám daly hvězdy do vínku při narození (viděno v horoskopu) a tudíž i vliv Marta bude na každého trochu jiný.

 

 

 

   www.astrologienalopate.cz  2012 - 2022